ZOH 2018: Slováci na úvod senzačně zdolali sbornou

Úvodní utkání olympijského hokejového turnaje nabídlo velké překvapení, Slovensko dokázalo porazit hlavního favorita turnaje, olympijský výběr Ruska.

Skvělý úvod pro favorita

Rusku skvěle vyšel úvod a už po pěti minutách vedlo o dvě branky. Ve třetí minutě po dobré ofenzivní práci Vojnova skóroval od modré Gavrikov, jehož ránu ještě tečoval Čerešňák.

Za necelé dvě minuty poté od modré pálil Gusev a puk šikovnou tečí dostal do brány Kirill Kaprizov. Sborná byla aktivnější, jenže poté udělala dvě chyby a Slováci dokázali vyrovnat. Nejprve propálil Košečkina Ölvecký, za 110 vteřin se poté trefil i Martin Bakoš.

Tlak bez branky a rozhodující přesilovky

Ve druhé třetině měli Rusové obrovský tlak a pět velkých šancí ke vstřelení branky. Nejprve trefil Dacjuk tyč, následně předváděl vynikající zákroky gólman Konrád.

• Na druhé straně zahrozil Ďaloga, dobrý zákrok ale předvedl Košečkin a tak i po dvou třetinách byl výsledek nerozhodný. Rozhodující moment přišel jedenáct minut před koncem. Rusové dvakrát zbytečně vyhodili kotouč na tribunu a druhou přesilovku už Slováci dokázali zužitkovat.

Od modré propálil ruskou obranu Peter Čerešňák a zajistil Slovensku překvapivou, ovšem zaslouženou výhru v poměru 3:2.

Slovensko – Olympijští sportovci z Ruska 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Ölvecký (Graňák), 18. Bakoš, 49. Čerešňák (Haščák, Bakoš) – 3. Gavrikov (Vojnov, Širokov), 5. Kaprizov (N. Gusev)