Základní část 1. ligy je minulostí. Ovládl ji Chomutov

Zatímco extraliga má reprezentační přestávku, první liga finišuje. Včera měla na kontě dokonce poslední kolo, které tak definitivně rozhodlo o složení dvojic pro play-off. Z tohoto pohledu bylo důležitých hned několik utkání. My se spolu podíváme na zápas Českých Budějovic s Litoměřicemi, který dokázali domácí skvěle otočit. Také zavítáme do Kadaně, kde hrálo Kladno, a do Ústí nad Labem na utkání s Třebíčí. Z dalších výsledků Chomutov rozprášily hosty z Prostějova, Benátky nad Jizerou přejely Havlíčkův Brod, Havířov si poradil s Jihlavou a Šumperk v uvolněném utkání podlehl Mostu.

Motor otočil zápas s Litoměřicemi

Že vyhraje základní část Chomutov, o tom už několik kol není pochyb. Velká rvačka se ale strhla o druhou a třetí pozici. Tyto týmy by ses totiž Chomutovu v semifinále vyhnuly. Nakonec druhé místo urval Motor. V Českých Budějovicích hrály Litoměřice, které také ještě neměly jisté konečné umístění. A hosté začali skvěle. Po první třetině už to bylo 0:2. V tu chvíli ale domácí zapnuli a začali svého soupeře mačkat. Druhá třetina přinesla vyrovnání a ta poslední dokonce obrat. Výhru domácích vystřelil ve 47. minutě straka. Motor – Litoměřice 3:2.

Kladno v rozhodující chvíli zklamalo

O druhou příčku se ucházelo také Kladno. Tomu stačilo porazit značně oslabenou Kadaň, ale to se stalo nakonec nepřekonatelným problémem. Po bezbrankové první části se Kadani totiž povedla minuta snů. Během 22. minuty dokázala Kadaň vstřelit Kladnu dva góly, což jí dalo velice zajímavý náskok. Ještě před koncem druhé třetiny ale snížil Hořava a ve 43. minutě svým druhým gólem dokonce vyrovnal. Začínalo se od nuly. Paní štěstěna se ale nakonec usmála na domácí. V 55. minutě svítil vítěznou branku Ton. Kadaň – Kladno 3:2.

Třebíč rozhodla v poslední třetině

Lukrativní třetí pozici hned za Českými Budějovicemi dokázala nakonec ulovit Třebíč. Horácká Slavia se potýkala v poslední době s marodkou a ztrátou formy. V Ústí nad Labem ale dokázala zvítězit, přestože šlo dlouho o velmi vyrovnaný zápas. Vstup do utkání se povedl domácím. V osmé minutě skóroval Roubík a Ústí si svůj hubený náskok dlouhou dobu dokázalo držet. Až ve 35. minutě se trefil Mrázek a vyrovnal. Ve třetí třetině režírovala Třebíč skvělý obrat. Během tří minut vstřelila tři góly a o vítězi bylo rozhodnuto. Kolafa v 60. minutě pouze upravil na konečných 2:4.