Wilson se vrátil ve velkém stylu, po brance přišla bitka

Původně měl Tom Wilson chybět Washingtonu ve dvaceti zápasech, jeho trest byl ale zkrácen na čtrnáct. Kanadský útočník se tak mohl zúčastnit utkání proti Minnesotě.

Gól, vyloučení a bitka

Tom Wilson v přípravě nešetrně do hlavy zasáhl útočníka St. Louis Blues Oskara Sundqvista a inkasoval od disciplinární komise trest na 20 utkání.

Tento trest mu byl ale včera zkrácen na čtrnáct utkání a tak ihned mohl zasáhnout do střetnutí na ledě Minnesoty Wild. Kanadský útočník se ihned zařadil do prvního útoku mezi Jevgenije Kuzněcova a Alexandera Ovečkina a byl na ledě vidět.

K výhře 2:5 přispěl Wilson jednou brankou, kromě jiného ale posbíral i sedm trestných minut. Hned po brance byl vyloučen za nedovolené bránění, v polovině prostřední části se poté porval s Marcusem Folignem.

• Podle generálního manažera musí Wilson něco změnit

Kromě jiného Wilson zapsal dva body ve statistice +/-, připsal si taktéž jednu střelu na branku a jeden bodyček. Na ledě poté čtyřiadvacetiletý rodák z Toronta strávil 16 minut a 47 vteřin.

„Některé věci v jeho hře jsou poměrně hodně riskantní. Bude muset určitě něco změnit, nebo s nimi zcela skončit,“ uvedl k Wilsonovi generální manažer Washingtonu Brian MacLellan. „Vím, že když mě tým postrádá, je to špatné,“ řekl po utkání Wilson. Po dvou prohrách Caps zvítězili, stále ale na Východě zůstávají mimo elitní osmičku.