Vrbata vstřelil své první góly, zaznamenal hned hattrick. Bodoval i debutant Chlapík

Radim Vrbata působí na slunečné Floridě pouze od začátku aktuální sezóny a až do čtvrtečního zápasu tahal sérii bez vstřelené branky. To se změnilo v zápase proti Anaheimu. Panthers totiž rozstříleli svého soupeře divoce 8:3, český útočník zaznamenal své první góly v této sezóně. Co je zajímavé, prosadil se až třikrát a zaznamenal svůj sedmý hattrick v kariéře.

36letý rodák z Mladé Boleslavi poslal Floridu do vedení už ve druhé minutě duelu. Byl to právě on, kdo otevřel a také zavřel brankový účet v první třetině. Druhý přesný zásah totiž zaznamenal v 18. minutě, když po přihrávce Nicka Bjugstada využil přesilovou hru svého týmu. Po první třetině Panthers vedli 3:1 a zdálo se být rozhodnuto. To podtrhla i druhá část hry, po které domácí celek vedl už hrozivých 6:1.

Přesto fanoušci v BB&T Center viděli už víc. Vrbata se prosadil z bezprostřední blízkosti v 49. minutě, čímž zvýšil už na 7:2 a zaznamenal svůj hattrick. Diváci však kšiltovky na led neházeli. Na Floridě mají totiž jiný zvyk. Ledovou plochu totiž zasypali umělými krysami. Zajímavé je, že Panthers vstřelili svému soupeři osm gólů, přestože na bránu Ducks směřovalo pouze 22 střel.

„Neměli jsme hodně střel na bránu, ale pomáhali nám i šťastné odrazy. Je důležité, když vstřelíte první gól, nebo dva. V této lize je to obrovská výhoda. Vždycky jsem chtěl odstartovat sezónu dobře a dávat góly od samého začátku, abyste měli klid. Někdy však přijde zápas, ve kterém proměníte doslova všechno. Já to beru všemi deseti,“ řekl bývalý hráč Vancouveru nebo Arizony.

Prosadil se také Chlapík

Vrbata nebyl jediný český hokejista, kterému minulá noc chutnala. Svůj debut v dresu Ottawy zažil Filip Chlapík. 20letý centr nastoupil ve čtvrtém útoku svého týmu a při vítězství 5:4 nad Philadelphii zaznamenal jednu asistenci. V přesilové hře se totiž podílel na úvodním zásahu Diona Phaneufa.