Voráček dostal za zákrok na Boychuka dvouzápasový trest

Český útočník Jakub Voráček dostal za zákrok na Johnnyho Boychuka z New Yorku Islanders dvouzápasový distanc.

Trest do konce utkání nepřišel

V úvodu třetí třetiny již rozhodnutého utkání (Philadelphia v té chvíli vedla nad Ostrovany 5:1) se do kontaktu dostali Jakub Voráček a Johnny Boychuk.

Boychuk na českého útočníka najížděl, výsledkem ale bylo, že na mantinel letěl domácí forvard. Voráček za své počínání inkasoval trest na pět minut za nedovolené bránění, do konce střetnutí se ale ještě na ledě objevil.

K bitce jej například vyzval Leo Komarov, výsledkem byly dvě minuty za hrubost pro oba hráče. Po zákroku na Boychuka každopádně dostal český útočník příslib odplaty.

• Boychuk se chtěl mstít

Odjíždějící Boychuk ukázal prstem na Voráčka a kamery zachytily, jak na něj křičí: „Dostanu tě.“ Po utkání se poté tomuto gestu vysmál. „Když odjížděl z ledu, tak na mě ukazoval jako při wrestlingu. Ale tohle je hokej, proboha. Tenhle chlápek minulý rok na konci zápasu bezdůvodně napadl devatenáctiletého Nolana Patricka a teď předvádí takové scény? Dejte s tím pokoj,“ uvedl Voráček.

Trest ale za svůj zákrok dostal, disciplinární komise mu zastavila činnost na dva zápasy. Voráček tak přijde o domácí zápasy s Ottawou a Washingtonem a zároveň nedostane gáži ve výši 88 709 dolarů.