Vítkovice jsou ve čtvrtfinále, Pardubice k němu mají po výhře na Slavii také blízko

Vítkovice zvítězily na půdě Liberce jasně 6:2 a jsou ve čtvrtfinále. Pravděpodobně v něm nastoupí proti Spartě, Pardubice totiž dnes na Slavii vyhrály 4:2 a jsou na nejlepší cestě do play-off.

Liberec utrpěl na domácím ledě debakl a pro Petra Nedvěda končí kariéra velice hořce. Vítkovice potvrdily svou formu a nedaly Liberci šanci, zvítězily v poměru 2:6.

Liberec prohrával již 0:2, ve 38. minutě se ale prosadil Jan Výtisk a dokázal vyrovnat. Rozhodnutí ale přišlo ještě v rámc druhé třetiny, po přihrávce Svačiny uklidil puk do domácí branky Rudolf Huna. Ve třetí třetině brzy zvýšil vedení kapitán Jiří Burger a bylo po utkání. Pátou branku vstřelil Stehlík a poslední slovo měl slovenský útočník Michael Vandas, který skóre i otevřel.

Vítkovice tak v předkole play-off uspěly v nejkratší možné době a čekají na svého soupeře. Pokud uspěje Slavia, uvidíme derby proti Třinci. Zatím to ale vypadá na souboj proti Spartě. Ve třetím utkání totiž Pardubice uspěly ve Slavii a ujaly se vedení 2:1.

Logo týmu
    Amurskie Tigry Khabarovsk U21
    Logo týmu
    Russkie Vityazi Podolsk U21
    VS
  • Pardubice předvedly opět výborný týmový výkon a soupeři dokázaly vstřelit čtyři branky. Do vedení poslal hosty Benák a ačkoliv za několik sekund na to vyrovnal Doležal, poslední slovo v první části utkání měl Petr Sýkora.

Ve druhé třetině padla jediná branka, zato ale rozhodující. Sýkora si k brance připsal i asistenci, skórovat dokázal Ďaloga. Třetí třetina ale nakonec ještě nabídla pořádně drama. Šest minut před koncem totiž z přesilovky snížil Kadlec a domácí se nevzdávali. Stejný hráč dokonce minutu před koncem mohl vyrovnat, od modré ale puk napálil těsně vedle branky. Vzápětí do prázdné branky dopravil kotouč Semorád a uzavřel tak účet utkání na konečných 2:4. Zítra tak budou mít hosté první mečbol.

Výsledky 3. zápasů předkola play-off Extraligy:

HC Slavia Praha – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 17. J. Doležal (V. Růžička ml., Kolařík), 54. Kadlec (Knot, P. Jelínek) – 17. Benák (T. Zohorna), 20. P. Sýkora (T. Zohorna, Benák), 38. Ďaloga (T. Zohorna, P. Sýkora), 60. Semorád.Rozhodčí: Minář, Turčan – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0.V oslabení: 0:1. Diváci: 6651. Stav série: 1:2.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Steel 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
    Branky a nahrávky: 13. Víšek (Gřegořek, Bartek), 38. Výtisk (Bartek, Hunkes) – 3. Vandas (Kolouch, E. Němec), 11. Šedivý (Szturc, J. Káňa), 39. Huna (Svačina, Roman), 43. Burger (Húževka, Strapáč), 56. Stehlík (Barinka, Burger), 60. Vandas (E. Němec, Kolouch). Rozhodčí:Hribik, Souček – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 13:8. Využití: 1:2.Diváci: 4936. Konečný stav série: 0:3.