Švýcarsko mělo Rusko v boji o druhou pozici na světovém šampionátu juniorů na lopatě. Vedlo 3:1, o náskok ale přišlo a v závěru druhé třetiny po neuvěřitelném průběhu zcela selhalo.

Švýcaři začali překvapivě dobře

Švýcaři mohli ve svém posledním utkání ve skupině pomýšlet na vítězství a případný posun na druhou příčku. Jenže zápas s Ruskem nezvládli a pravděpodobně se propadnou až na čtvrtou pozici.

Proti sborné vedli Švýcaři překvapivě 2:0 a poté 3:1, následně ale Rusové srovnali na 3:3 a druhá část se chýlila ke konci. Ve 37. minutě ale Švýcarsko dostalo nečekanou možnost – hned dvě trestná střílení v řadě.

Dva neúspěchy a poté mizerná přesilová hra

Útočník Marco Lehmann byl faulován obráncem Samorukovem. Nejprve jej ruský bek nedovoleně zastavil na modré čáře a poté jej fauloval i před brankou. Výsledkem byly málo vídané dva nájezdy v řadě.

• Lehmann ovšem při prvním trestném střílení neuspěl a následně puk do brány nedopravil ani Phillip Kurashev. Švýcaři následně neproměnili pětiminutovou přesilovku a ve třetí třetině naprosto selhali.

Během deseti minut inkasovali čtyři branky (z toho jednu v již zmíněné pětiminutové přesilovce) a nakonec svému soupeři podlehli vysoko 4:7. Zatímco tak Švýcaři nejlépe skončí na třetí pozici, Rusové ještě mohou zabojovat o prvenství ve skupině. V přímém souboji zítra ráno vyzvou Kanadu.