Proti Edmontonu kvůli disciplinárnímu trestu zasáhnout nemohl, v následujících dvou duelech ale ruský útočník Jevgenij Malkin zazářil.

Po trestu Malkin válí

V úvodu sezóny ruský útočník Jevgenij Malkin zastínil kapitána Pens Sidneyho Crosbyho a právě Malkin tým táhl k výhrám. Poté ale přišel útlum a rodák z Magnitogorsku se začal trápit.

Na ledě navíc čím dál častěji projevoval svou frustraci a po zákroku na útočníka Philadelphie Flyers Michaela Raffla byl Malkin potrestán.

Pens sice mířili za pohodlnou výhrou, Malkin se ale po krosčeku od Raffla ohnal po svém soupeři hokejkou a inkasoval trest ve hře. Po něm automaticky následoval jednozápasový trest, Malkin tak nezasáhl do vítězného střetnutí proti Edmontonu.

• Po něm se ale dvaatřicetiletý centr vrátil ve skvělé formě. Proti Calgary (prohra 4:5) zaznamenal Malkin asistenci a ve třetí třetině vstřelil i dvě branky. Dnes si v odpoledním duelu proti New Yorku Rangers asistenci nepřipsal, znovu ale dvakrát skóroval.

Malkinův gól dnes jako vítězný

V průběhu třetí třetiny Malkin během necelých tří minut dvakrát udeřil a poslal svůj tým do luxusního vedení 6:3. Jezdci zápas nakonec zdramatizovali, domácímu týmu ale podlehli 6:5.

Malkin dosud v sezóně odehrál třiapadesát utkání, ve kterých si připsal 61 kanadských bodů za 18 branek a 43 asistencí. V týmovém bodování mu za Crosbym a Kesselem patří třetí pozice, v celkovém kanadském bodování je průběžně na čtyřiadvacátém místě.