Proti Edmontonu kvůli disciplinárnímu trestu zasáhnout nemohl, v následujících dvou duelech ale ruský útočník Jevgenij Malkin zazářil.

Po trestu Malkin válí

V úvodu sezóny ruský útočník Jevgenij Malkin zastínil kapitána Pens Sidneyho Crosbyho a právě Malkin tým táhl k výhrám. Poté ale přišel útlum a rodák z Magnitogorsku se začal trápit.

Na ledě navíc čím dál častěji projevoval svou frustraci a po zákroku na útočníka Philadelphie Flyers Michaela Raffla byl Malkin potrestán.

Pens sice mířili za pohodlnou výhrou, Malkin se ale po krosčeku od Raffla ohnal po svém soupeři hokejkou a inkasoval trest ve hře. Po něm automaticky následoval jednozápasový trest, Malkin tak nezasáhl do vítězného střetnutí proti Edmontonu.

Po něm se ale dvaatřicetiletý centr vrátil ve skvělé formě. Proti Calgary (prohra 4:5) zaznamenal Malkin asistenci a ve třetí třetině vstřelil i dvě branky. Dnes si v odpoledním duelu proti New Yorku Rangers asistenci nepřipsal, znovu ale dvakrát skóroval.

Malkinův gól dnes jako vítězný

V průběhu třetí třetiny Malkin během necelých tří minut dvakrát udeřil a poslal svůj tým do luxusního vedení 6:3. Jezdci zápas nakonec zdramatizovali, domácímu týmu ale podlehli 6:5.

Malkin dosud v sezóně odehrál třiapadesát utkání, ve kterých si připsal 61 kanadských bodů za 18 branek a 43 asistencí. V týmovém bodování mu za Crosbym a Kesselem patří třetí pozice, v celkovém kanadském bodování je průběžně na čtyřiadvacátém místě.