Český útočník Jan Kovář se dočkal své první branky na farmě v AHL. Providence Bruins i díky jeho trefě porazilo farmu New Yorku Islanders 5:2.

První zápas Kovář vynechal, bodovali ale jiní

Do prvního víkendového utkání ještě Jan Kovář nezasáhl. Bridgeport Sound Tigers doma v prvním duelu zvítězil 4:3 po prodloužení, česká stopa ale byla u hostů znatelná.

Gól si připsal jednadvacetiletý obránce Jakub Zbořil, celé utkání poté odchytal Dan Vladař. Dodejme, že jednu přihrávku zapsal slovenský útočník Martin Bakoš.

Do odvety, kde byl domácím týmem už Providence Bruins, nastoupil i Jan Kovář. Ten měl původně hrát právě na farmě New Yorku Islanders, Ostrované ale s českým útočníkem rozvázali kontrakt a hned vzápětí se ozval Boston, který s Kovářem podepsal kontrakt zkušební.

• Zbořil znovu s bodem

A Kovář hned ve svém prvním utkání v AHL skóroval. Na začátku třetí třetiny zvyšoval už na 4:1, domácí poté ještě jednou skórovali a mohli se radovat z konečné výhry 5:2.

Do statistik se znovu zapsal i Jakub Zbořil, ten asistoval hned u první branky domácích ve druhé minutě. Dan Vladař tentokrát zůstal jen na střídačce, ze slovenských hokejistů poté tentokrát bodoval Peter Cehlárik, jenž si připsal přihrávku u posledního gólu.