Na světovém šampionátu juniorů nečekaně už ve čtvrtfinále dohrála reprezentace Kanady. Ta po neuvěřitelném závěru podlehla Finsku.

Finové vyrovnali pár vteřin před koncem

Kanada šla do vedení na začátku druhé třetiny, když se prosadil devatenáctiletý obránce Ian Mitchell. Jenže Finové byli v utkání aktivnější a nakonec se dočkali vyrovnání.

V poslední minutě Suomi odvolali brankáře a dokázali srovnat, 47 vteřin před koncem puk dostal se štěstím za záda gólmana DiPietra Aleksi Haponiemi a poslal utkání do prodloužení.

Kapitán neproměnil trestné střílení, z protiútoku tak udeřil outsider

V něm mohl rozhodnout kapitán Kanady Maxime Comtois, jenž ovšem v čase 61:14 neproměnil trestné střílení. Neuvěřitelná pohroma domácího týmu ale teprve přišla. V 66. minutě měl odkrytou svatyni bek Noah Dobson, puk ale do branky nedoputoval především vinou zlomené hokejky.

• Do protiútoku tak vyrazili Finové a rozhodli o svém postupu mezi čtyři nejlepší. Aarne Talvitie předal puk na Toniho Utunena a ten přesnou a tvrdou ranou poslal Suomi do semifinále.

Po utkání Kanada spílala především zlomené hokejce. „Ta zlomená hokejka nám zlomila srdce,“ stálo na Twitteru kanadské reprezentace. Uživatel The Specialist si poté s notnou dávkou nadsázky přisadil: „Toto se musí vyšetřit. Kdo tu hokejku vyrobil? Odkud se na ni bralo dřevo?“