Vskutku neobyčejné utkání prožil útočník Arizony Conor Garland. Proti Edmontonu vstřelil dvě branky, z jedné ale příliš velkou radost neměl.

Garland prožívá povedenou nováčkovskou sezónu

Dvaadvacetiletý rodák z amerického města Scituate byl Arizonou draftován v roce 2015, poprvé se ale do NHL podíval až letos.

V dresu Arizony dosud odehrál osmnáct střetnutí a nevede si vůbec zle. Zapsal deset bodů za osm branek a dvě asistence, hned dvě branky si připsal v posledním utkání Arizony na ledě Edmontonu.

Na první gól ale zřejmě ideální vzpomínky mít nebude. Běžel začátek druhé třetiny, když jej u domácí branky krosčekem srazil obránce Adam Larsson. Jakmile se Garland zvedl, inkasoval další tvrdý úder, tentokrát od puku.

Střela šestadvacetiletého obránce Jordana Oesterleho jej zasáhla přímo do obličeje. Podle informací amerických médií měla rychlost těsně pod 107 kilometrů v hodině. Puk se od obličeje hostujícího útočníka odrazil do brány, Garland ale řešil vážnější problém.

Po ošetření přišla vítězná trefa

Po ošetření ze zápasu odstoupil a krvácející ránu nakonec vyřešilo až deset stehů. Do utkání se nicméně ještě v průběhu druhé třetiny vrátil a zápas nakonec dokázal rozhodnout. V úvodu závěrečné části využil přesilovou hru a jeho Arizona zvítězila 2:3. Garland byl samozřejmě vyhlášen první hvězdou utkání a v pozápasovém rozhovoru ještě stihl zavtipkovat.

„Nevěděl jsem ani, co mě trefilo. Věděl jsem, že to byl gól, ale musel jsem ihned z ledu. Jestli ovšem chci hrát v NHL, musím dostávat puky do sítě za každou cenu,“ řekl s úsměvem na tváři Conor Garland.