Vskutku neobyčejné utkání prožil útočník Arizony Conor Garland. Proti Edmontonu vstřelil dvě branky, z jedné ale příliš velkou radost neměl.

Garland prožívá povedenou nováčkovskou sezónu

Dvaadvacetiletý rodák z amerického města Scituate byl Arizonou draftován v roce 2015, poprvé se ale do NHL podíval až letos.

V dresu Arizony dosud odehrál osmnáct střetnutí a nevede si vůbec zle. Zapsal deset bodů za osm branek a dvě asistence, hned dvě branky si připsal v posledním utkání Arizony na ledě Edmontonu.

Na první gól ale zřejmě ideální vzpomínky mít nebude. Běžel začátek druhé třetiny, když jej u domácí branky krosčekem srazil obránce Adam Larsson. Jakmile se Garland zvedl, inkasoval další tvrdý úder, tentokrát od puku.

• Střela šestadvacetiletého obránce Jordana Oesterleho jej zasáhla přímo do obličeje. Podle informací amerických médií měla rychlost těsně pod 107 kilometrů v hodině. Puk se od obličeje hostujícího útočníka odrazil do brány, Garland ale řešil vážnější problém.

Po ošetření přišla vítězná trefa

Po ošetření ze zápasu odstoupil a krvácející ránu nakonec vyřešilo až deset stehů. Do utkání se nicméně ještě v průběhu druhé třetiny vrátil a zápas nakonec dokázal rozhodnout. V úvodu závěrečné části využil přesilovou hru a jeho Arizona zvítězila 2:3. Garland byl samozřejmě vyhlášen první hvězdou utkání a v pozápasovém rozhovoru ještě stihl zavtipkovat.

„Nevěděl jsem ani, co mě trefilo. Věděl jsem, že to byl gól, ale musel jsem ihned z ledu. Jestli ovšem chci hrát v NHL, musím dostávat puky do sítě za každou cenu,“ řekl s úsměvem na tváři Conor Garland.