Ve finále Ligy mistrů jsou Frölunda a Luleå

Už i semifinále je minulostí. Tiše, ale poměrně rychle postupuje kupředu hokejová Liga mistrů. Mezi nejlepší čtyři celky se probojovaly pouze skandinávské týmy. Teď se jejich výčet zase o polovinu smrsknul. Kärpät, Frölunda, Luleå a Skellefteå si to rozdali o finálovou účast a možnost vyhrát tento ročník. Šťastnější byly celky Frölundy a Lulei. Viděli jsme ale samé vyrovnané zápasy, které rozhodovaly maličkosti.

Luleå přehrála favorita

Skellefteå si z úvodního duelu s celkem Luleå přivezla jen remízu 2:2, přestože ještě pár vteřin před koncem vedla 2:1. Jenže Martin Ševc vyrobil hloupý faul a byla z toho remíza. A přesně na tomto Luleå v odvetě stavěla. Domácí skvěle vstoupili do zápasu a už v šesté minutě vedli. Skellefteå sice dokázala rychle vyrovnat, ale Luleå znovu odskočila.

Druhá třetina byla ve znamení velkého tlaku hostů. Skellefteå má nespornou kvalitu. Vede Švédskou ligu. A svého soupeře mačkala. Jenže ke gólu to nevedlo a domácí navíc odskočili do dvoubrankového vedení díky přesilovce ve 39. minutě. Hosté se ke snížení dopracovali až v 59. minutě. S trochou štěstí mohli ještě vyrovnat, ale nepovedlo se. Luleå postoupila do finále s celkovým skóre 5:4.

Kärpät smazal manko, ale vypadl

To utkání Kärpätu s Frölundou bylo ještě vyrovnanější. Na domácím ledě dokázala Frölunda vybojovat nadějné vítězství 4:2 a měla do odvety podstatně přijatelnější pozici. Jenže inkasovala první gól už v páté minutě, což je velmi brzo. Na štěstí pro ně se ale hostům podařilo také bleskově vyrovnat. To úvodní nápor domácích trochu otupilo.

• Druhá třetina další gól nepřinesla, tudíž byla i nadále podstatně blíž postupu Frölunda. Kärpät se ale nechtěl tak lehce dát. Vedoucí gól dokázal vstřelit ve 49. minutě a na vyrovnání celkového stavu potřeboval ještě jeden. Ten přišel jen o pár vteřin později a Frölundě se pohodlné vedení rázem zhroutilo. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém se postupu přeci jen dočkala Frölunda.