V prvním finále vládly útoky, hrdinou Nosek

První finále Stanley Cupu ovládly útoky. Lépe se dařilo domácím, Vegas Golden Knights zvítězili 6:4 i díky dvěma gólům českého útočníka Tomáše Noska.

Vedení hostů příliš dlouho netrvalo

Finále začalo skvostným způsobem a už po první části bylo jasné, že obrany vládnout nebudou. V 8. minutě vypálil Colin Miller a přesnou ranou zužitkoval přesilovou hru. Hosté vyrovnali v 15. minutě, Kempný vystřelil od modré a puk do brány tečoval Connolly.

O necelou minutu poté Oshie objel branku a z jeho nepovedené střely se stala přihrávka pro Bäckströma, který si již věděl rady. Dlouho ale hostům vedení nevydrželo, v 19. minutě se totiž k puku za bránou dostal Karlsson a první třetina tak byla bez vítěze.

Hrdinou nakonec Nosek

Stejně jako druhá, ve které tentokrát padly dvě branky. Do vedení se brzy dostali domácí, postaral se o to Reilly Smith. Už o pět minut poté ale aktivní hosté srovnali, k puku se dostal nikým nechráněný Carlson a Fleury neměl nárok.

Rozhodla tak poslední třetina. V ní se znovu do krátkého vedení dostali hosté, ve 42. minutě se konečně trefil první útok, konkrétně Tom Wilson. Vedení ale trvalo jen necelé dvě minuty, poté Nosek dostal puk před bránu a po velké skrumáži inkasoval Holtby z hole Reavese.

Rozhodující moment přišel v minutě padesáté. Theodore z levého křídla nádherně našel zcela osamoceného Noska a ten přesnou ranou poslal Vegas znovu do trháku. V samotném závěru hráli hosté bez gólmana a výsledkem byla šestá branka v síti Washingtonu. Tři vteřiny před koncem dovezl kotouč do brány Tomáš Nosek a právě on se stal hrdinou prvního střetnutí.

Domácí tak v prvním utkání přestříleli Washington poměrem 6:4 a ve finálové sérii jdou do vedení.

Vegas Golden Knights – Washington Capitals 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. C. Miller (Haula), 19. W. Karlsson (R. Smith, Engelland), 24. R. Smith (Engelland, Marchessault), 43. Reaves, 50. Nosek (Theodore), 60. Nosek (Perron) – 15. Connolly (Kempný, Burakovsky), 16. Bäckström (Oshie, J. Vrána), 29. Carlson (Oshie, Bäckström), 42. T. Wilson (Ovečkin, Kuzněcov)