Úvod z říše snů! Češi na úvod MS 2019 porazili nadupané Švédsko 5:2

Tak tohle byla paráda! Jen velice těžko si mohla česká hokejová reprezentace předem vysnít lepší vstup na MS 2019, než jak se tomu nakonec stalo v pátek 10. května od 20:15 proti Švédsku. Svěřenci Miloše Říhy proti jednomu z největších favoritů celého šampionátu předvedli bojovný a svědomitý výkon, a který byli odměněni výhrou 5:2.

Start snů, potom zklamání

Hrdinou 1. utkání české reprezentace na MS 2019 se stal Jakub Vrána. Právě ten hned ve 2. minutě poslal „skoro domácí“ tým do vedení, když z kruhu překonal hvězdného brankáře Lundqvista. Brzká branka i tak skvělé atmosféře jednoznačně prospěla, čeští hokejisté – obklopeni několika tisíci tuzemských fandů – se mohli na Zimním stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě cítit jako doma.

2. třetina přinesla studenou sprchu, potyčky a pak naději

Stejně jako 1. třetina začala z pohledu České republiky na výbornou, odstartovala ta 2. nejhorším možným způsobem. Hned po 24 sekundách totiž vyrovnal na 1:1 Hörnqvist, který se štěstím a nadvakrát dostal puk za záda Patrika Bartošáka. Opět veseleji mohlo být hned o minutu později, kdy Češi mohli využít oslabení, avšak přečíslení dva na jednoho nedokázali zužitkovat. Naopak Švédové z protiútoku natrefili tyč.

O chvíli později – v 24. minutě – se však seveřané již nemýlili. Lindblom je poslal do vedení 1:2, díky čemuž jemu i jeho spoluhráčům narostla křídla a Švédsko bylo od této chvíle objektivně lepší, mělo území převahu.

• Duel průběžně provázely potyčky hráčů, které jen podtrhovaly ďábelské tempo, ve kterém se zápas Česko vs Švédsko hrál. Naštěstí, ještě před druhým odchodem do šaten se čeští reprezentanti prosadili podruhé. Na 2:2 vyrovnal po nahrávky Jana Kováře Dominik Kubalík.

Konec dobrý, všechno dobré! Česko vs Švédsko 5:2

Začátek 3. třetiny vyšel lépe opět Čechům, kteří hned po 33 vteřinách mohli slavit branku na 3:2, o kterou se postaral Michal Frolík. Pravda, předcházející situaci musel zkoumat videorozhodčí. Následně se o navýšení skórem mohli postarat Rutt, Vrána či Chytil, ale stav zůstával beze změny.

Ke změně na světelné tabuli tak došlo až v minutě 56., kdy vymetl pavučinu v horním růžku švédské branky opět Jakub Vrána. Následnou švédskou hru vabank bez gólmana potrestal v 60. minutě ještě Jan Kovář, který tak pečetil výhru českého týmu 5:2!

Česko – Švédsko 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. J. Vrána (D. Kubalík), 37. D. Kubalík (Jan Kovář), 41. Frolík (Simon, J. Voráček), 56. J. Vrána (Hronek), 60. Jan Kovář (J. Voráček) – 21. Hörnqvist (W. Nylander, E. Pettersson), 24. Lindblom (E. Gustafsson, Bratt).

Diváci: 8723.