Ústí porazilo Kadaň i potřetí, ve čtvrtfinále bude hrát s Chomutovem

Na pátý rozhodující zápas nedošlo. Hokejisté Ústí nad Labem napodobili své úspěšné kolegy z Benátek nad Jizerou a poměrně v poklidu si zajistili postup z předkola do hlavní fáze play-off. Slovan měl v předkole za soupeře Kadaň. Mladý nezkušený tým Kadaně dokázal na svou stranu získat pouze druhé domácí utkání, v dalších třech případech se radovali hráči Slovanu. Díky ukončeným sériím předkola play-off jsou také určeny dvojice pro vyřazovací boje 1. ligy.

Domácí rozhodli v přesilovkách

Velmi důležité utkání rozehrálo domácí Ústí nad Labem skvěle. Slovan byl od začátku aktivnějším mužstvem a díky tomu si vynutil během utkání celou řadu faulů. Jeden z nich dokázal v první třetině potrestat kanonýr Jaroslav Roubík, který se po včerejšku vrátil do sestavy. Na konci první třetiny navíc vybouchnul hostující Kůs, který inkasoval dvě minuty za sekání a další dvě minut za hrubost. Když se k němu na začátku druhé třetiny přidal Tejnor, měli hosté k dispozici celou dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. A tou nepohrdli. Byl to znovu Roubík, kdo vsítil gól domácích.

Hosté se snažili manko smazat, ale z přemotivovanosti faulovali, což jejich snahu hatilo. Takto to vypadalo v podstatě celý zbytek utkání. Ve zbylých Osmatřiceti minutách už další gól nepadl, a tak mohlo Ústí slavit postup v poměru 2:0 a postup 3:1 na zápasy.

Nejzajímavější bude nejspíš série Jihlavy s Kladnem

Díky tomu se nám rozklíčovaly také dvojice pro čtvrtfinále play-off. Aktuálně v euforii se ocitající Ústí nad Labem bude čelit silnému Chomutovu, který má ambice na postup do extraligy. O moc lepší to nebudou mít ani Benátky nad Jizerou, které budou bojovat s českobudějovickým Motorem. Jedinou výhodou Benátek může být problém soupeře s vyrovnaností výkonů. Třetí Třebíči bude vzdorovat Havířov, který je silný především v domácím prostředí. Poslední dvojici tvoří Jihlava a Kladno. Tady můžeme očekávat zřejmě vyrovnanou sérii, ve které by mělo mít lehce navrch Kladno.