Titul má Třinec, slaví po osmi letech

Po osmi letech se dočkali! Třinečtí Oceláři v šestém utkání porazili Liberec 4:2 a na domácím ledě mohou oslavovat historicky druhý triumf.

Po neúspěšném finále konečně triumf

Třinec naposledy slavil v roce 2011, když poměrně hladce porazil Vítkovice. Loni neuspěl ve finále, to podlehl jednoznačně brněnské Kometě.

Nyní ale už svůj druhý titul v historii slavit může. V šestém utkání na svém ledě dokázal porazit Bílé Tygry z Liberce a po výhře 4:2 zvedl nad hlavu Masarykův pohár.

Lépe přitom začal Liberec a po vlastní trefě Vrány šli hosté do vedení. Bývalý útočník Vítkovic či Sparty si ale brzy spravil náladu a do konce první třetiny srovnal. Na další trefu se čekalo až do 31. minuty, to poprvé poslal domácí do vedení Cienciala.

• Vítězná rána pro Rotha

Odpověď znovu přišla brzy, tentokrát z hole Redenbacha. Rozhodovalo se tak opět až v závěru. V 57. minutě Růžička poslal puk na Rotha a ten ranou z mezikruží propálil Willa. Kouče hostí Filip Pešán rychle odvolal gólmana, výsledkem ale byla trefa Kanaďana Wereka do prázdné brány.

Liberec srovnat nedokázal a ačkoliv měl výhodu domácího prostředí, s Třincem nakonec prohrál. V šestém utkání 4:2 a stejným výsledkem dopadla i celá série.

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 13. P. Vrána (Roth, Werek), 31. Cienciala (Hrňa), 57. Roth (Martin Růžička, P. Vrána), 59. Werek (M. Doudera, Galvinš) – 11. Derner (L. Hudáček), 32. Redenbach (Lakatoš, Kolmann). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno).