Textový záznam z málo uvěřitelné druhé třetiny mezi Kazaní a Ufou

V předposledním kole základní části KHL se odehrála jedna z nejzajímavějších třetin celé sezóny. Konkrétně mezi Kazaní a Ufou.

Parádní obrat díky přesilovkám

Ufa po první třetině duelu, ve kterém již o „nic nešlo“, vedla na ledě Kazaně 0:1. Do druhé třetiny vstoupila s pokračující přesilovkou, kterou ale zužitkovat nedokázala. Následně šla sama do čtyř, ani Kazaň ale úspěšná nebyla.

Sám vyloučený Gimatov se naopak o čtrnáct vteřin později podílel na druhé brance hostí, kterou znovu vstřelil finský útočník Sakari Manninen.

Následný bláznivý průběh druhé části odstartovalo vyloučení Kartayeva za podražení. Viktor Tikhonov přesilovku za čtyřicet vteřin zužitkoval a bylo sníženo. O dalších čtyřiadvacet vteřin Kartayev fauloval opět a znovu šlo o podražení.

Za půlminutku Pashnin nešetrně sekl do protihráče a od rozhodčích si vysloužil trest na pět minut plus do konce utkání. Kazaň tak měla dvojnásobnou přesilovku. Ufa se ubránila, už po jedenácti vteřinách hry ve čtyřech šla ale znovu do tří, Lisovets zasáhl protihráče vysokou holí.

Po dvaatřiceti vteřinách jej následoval znovu Kartayev, jenž vyhodil puk do hlediště. Za necelé čtyři minuty tak byl vyloučen potřetí. Tuto přesilovku už domácí zužitkovali a Andrey Pedan srovnal.

Pět minut ve třech

Stále to ale nebyl konec. Hosté hráli nadále ve třech, navíc v čase 34:40 zasáhl protihráče do oblasti hlavy a krku Zharkov a inkasoval trest na dvě minuty a desetiminutový osobní.

Kazani to sice chvíli trvalo, v čase 36:18 ale potřetí rozvlnil síť Artem Galimov. To už byli hosté dvě vteřiny ve čtyřech a tak se konečně dostali do pěti. Bez čtyřiadvaceti vteřin, což bylo rozmezí mezi prvním gólem domácích a dalším vyloučení, tak hosté hráli v oslabení 6 minut a 39 vteřin.

Ve třech hráli hosté celých pět minut a duel tak nakonec kvůli této části druhé třetiny prohráli.