Tampa bez Kučerova musí dohánět. Napodobí Washington?

Tampa Bay vyhrála základní část NHL, v play-off ale ztratila úvodní dva zápasy a nemá daleko k vyřazení. Ve třetím utkání navíc bude postrádat distancovaného Nikitu Kučerova.

Kučerov s trestem na jedno utkání

Tampa Bay suverénně ovládla základní část NHL a samozřejmě tak byla největším favoritem na zisk Stanley Cupu. Po první třetině prvního utkání série proti Columbusu vypadalo vše naprosto ideálně.

Blesky vedly 3:0 a o prvním bodu pro favorita nikdo nepochyboval. Jenže Columbus dokázal duel otočit a nakonec urval první zápas pro sebe. Ve druhém už se žádný obrat nekonal, Columbus od prvních minut tahal za delší konec provazu a po výsledku 5:2 se radoval i z druhé výhry na ledě soupeře.

Nyní tak jede domů, aby případně celou sérii ukončil. Trápící se Tampa navíc pro třetí duel přišla o svého klíčového a nejlepšího hráče.

Nikita Kučerov v závěru druhého utkání vrazil na hrazení obránce Columbusu Blue Jackets Markuse Nutivaaru a od disciplinární komise obdržel trest na jedno střetnutí.

Tampa si bere příklad z Washingtonu

I bez jeho přítomnosti v Tampě věří, že sérii dokáží otočit. Příklad si zcela jistě berou od Washingtonu, jenž loni zažíval v prvním kole totožnou situaci.

Doma podlehl Modrokabátníkům v obou duelech a očekával se brzký konec Caps. Družina kolem Alexandera Ovečkina ale sérii dokázala otočit a nakonec si došla pro vytoužený Stanley Cup. Pokud by Tampa Bay sérii zvládnout otočila, znovu by se jistě stala největším favoritem celého play-off.