Švédské hry pro domácí, Česko fantasticky otočilo duel se sbornou

Švédské hry pod názvem Beijer Hockey Games ovládli bez ztráty jediného bodu Švédové. Češi triumf neobhájili, mohou být ovšem spokojeni.

Problémem byla disciplína

O osudu třetího turnaje letošního ročníku Euro Hockey Tour rozhodl již úvodní duel české reprezentace. Ta obhajovala vítězství z minulého roku a začala velmi dobře.

Po trefě Šťastného vedla nad Švédskem až do poloviny střetnutí, poté ale favorit duel otočil a bral tři body za výhry 1:2. Českému výběru rozhodně nepomohla především častá hra v oslabení. Zatímco Švédové se nechali vyloučit dvakrát, Češi pykali za nejrůznější prohřešky hned šestkrát.

Na Švédských hrách bylo také zřejmé, že outsiderem budou Rusové. Ti přijeli bez velkých hvězd a šanci tak dostali mladíci z ruské dvacítky. V prvním utkání sborná nestačila na Finsko, už po necelých sedmi minutách to bylo 3:0, což také nakonec byl konečný výsledek.

Parádní obrat proti sborné

V sobotu si Češi poradili s Finskem, skvělé utkání odehráli bratři Zohornové. Tomáš Zohorna si připsal gól a asistenci stejně jako Hynek, k výhře 1:3 přispěl i třetí do party, tedy Radim.

Rusové nedělali problém Švédům a tak bylo téměř hotovo. V závěrečném utkání Švédové v severském derby rozstříleli Finy 5:1 a získali tak titul bez ztráty jediného bodu.

Druhou pozici nakonec obsadili Češi, jelikož parádně otočili duel s Ruskem. Hrdinou utkání se stal obránce Jan Košťálek, jenž nejprve vyrovnal na 2:2, aby po brance Poryadina srovnal a zápas poslal do prodloužení vteřinu před koncem základní hrací doby.

Rozhodly až nájezdy, a zatímco Rusové ze tří pokusů neuspěli ani jednou, za Česko se trefili Krejčík, Kovář a Flek.