Smith zavřel branku a Česko bude hrát jen o bronz

Kanada v obraně předvedla bezchybný výkon a po dvou vstřelených gólech postupuje do finále! Na českou reprezentaci zbyl souboj o bronz.

První třetina rozdělená do dvou bloků

Do desáté minuty řádili naši borci a měli více ze hry, jenže poté se ke své hře dostal favorit. Pojďme ale hezky od začátku. V první minutě nebezpečně pálil Čáslava a Červenka, Smith si s těmito pokusy poradil.

Nepřekonal ho ani Jágr a následně ani Zaťovič, který minul odkrytou branku. A tak se prosadili hosté. V 9. minutě Crosby parádně našel Eberleho a ten v akci dvou proti jednomu přihrál Hallovi, Pavelec byl bez šance.

Po brance zářil Pavelec a měl velký kus štěstí, dvakrát Kanaďané orazítkovali břevno. Po první třetině tak Kanada vedla 1:0.

• Kanada excelovala, Jordánovi neuznali gól

Začátek druhý třetiny byl ze strany Kanady neuvěřitelný. Naši reprezentaci zavřeli hostující útočníci v pásmu a měli obrovský tlak. Crosby minul prázdnou branku a Burns trefil další tyč.

Následně se počtvrté do tyčky trefil Duchene, ale vzápětí již přišla druhá branka. K puku se dostal Jason Spezza a nenápadnou ranou překonal Pavelce. Kanada byla nadále aktivnější, ale těsně před druhou přestávkou se prosadila naše reprezentace.

Od modré vypálil Jordán a Smithovi propadl puk do branky. Rozhodčí ale gól kvůli postavení Koukala v brankovišti neuznali. Nutno podotknout, že se zřejmě jednalo o chybné rozhodnutí. Na letošním šampionátu ale jsou arbitři na tento prohřešek speciálně zaměření a již v základní skupině pískali každé projetí brankovištěm.

A tento moment zřejmě rozhodl. Ve třetí třetině byli lepší Češi, ale Kanada je nepustila k žádné větší příležitosti. Kanada si pohlídala utkání a postupuje tak do finále. Na Česko tak zbývá utkání o bronzové medaile.

Kanada – Česko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Hall (Eberle, Crosby), 30. Spezza (Duchene, Hamhuis)