Rytíří s Jágrem v sestavě položili lídra na lopatky

Návrat se mu vydařil. Poprvé od 6. března přetáhl Jaromír Jágr přes hlavu zase kladenský dres a po svém comebacku měl důvody k jásotu. Rytíři v utkání 8. kola Chance ligy proti vedoucí Jihlavě smazali dvougólový deficit a k obratu (7:5) přispěl i legendární křídelník, jenž připravil čtvrtý gól pro Matyáše Filipa, kterým Středočeši překlopili výsledek na svoji stranu.

Když Jágr před 22 lety slavil s českým týmem naganské zlato z olympiády a pyšnil se už dvěma zlatými prsteny pro vítěze Stanley Cupu s Pittsburghem, byl Tomáš Guman teprve v kojeneckém věku a centr Matyáš Filip dokonce nebyl ani na světě. Právě oba mladíci si ale zahráli s velikánem světového hokeje v jedné lajně při jeho prvním startu v sezoně a na středeční zápas jen tak nezapomenou.

Čtvrtá formace Rytířů s Jágrem vyjela poprvé na led po 95 vteřinách hry, v té době už ale Kladno prohrávalo po dorážce Lichance. Hvězdný forvard se v úvodní periodě ke střele nedostal a nejvíc tak po Gumanově ráně zaujalo jeho následné pošťuchování před brankou s Čermákem. Po přestávce už ale 48-letý útočník dával o sobě vědět a soupeři zatápěl v přesilovkách. Při Jiránkově trestu za faul kolenem nejprve pálil vedle, z mezikruží ho poté vychytal Brož a po spolupráci s Plekancem zase přestřelil.

Jaromír Jágr, který strávil na ledě více než třináct minut, se dostával do tempa a na začátku třetí části přišla jeho chvíle. Středočeši do druhé pauzy dotáhli ztrátu dvou branek, aby ve 44. minutě borec s osmašedesátkou na zádech ve středním pásmu od mantinelu načasoval přihrávku na rozjetého Filipa, jenž pronikl až před bránu a bekhendem protlačil puk za Brožova záda. Středočeši poté přidali ještě další dva zásahy a Dukla přes snahu už jen korigovala stav. Gólem a dvěma asistencemi se na kladenském triumfu podíleli Antonín Melka a nejproduktivnější hráč Rytířů této sezony Tomáš Plekanec. Kladenští se po vítězné přestřelce posunuli v tabulce na druhou příčku. Na tým z Vysočiny ztrácejí pět bodů, mají ovšem dvě utkání k dobru.