Prostějov se v boji o záchranu dotáhl na Havlíčkův Brod

V tabulce o udržení figurují již pouze dva týmy, které stále mohou spadnout do 2. ligy. Zatímco Šumperk s Mostem mají záchranu jistou, tak Havlíčkův Brod a Prostějov jsou na tom po včerejším duelu opět bodově stejně. Jestřábi totiž dokázali na Vysočině zvítězit a v přímém boji o záchranu si připsat velice cenné tři body.

Prostějov musel v Havlíčkově Brodě povinně vyhrát, neboť v opačném případě by na záchranu ztrácel již šest bodů. Na hráčích týmu z Hané tak byla vidět obrovská aktivita, která během úvodního dějství přinesla dvě branky v síti domácích.

Prostějov se dostal do čtyřbrankového vedení

V 7. minutě se nejprve prosadil po Kajabově asistenci Malý a v závěrečné minutě první třetiny navýšil na 2:0 Meidl, jemuž asistoval právě Malý a Matuš.

Prostějov navíc dokázal po návratu z kabin navázat na povedený vstup do zápasu a dvěma brzkými góly ve druhé třetině si vytvořil velmi luxusní náskok 4:0. Ve 23. minutě skóroval Husák a o pár desítek vteřin později se prosadil také Venkrbec.

• Bilance vzájemných zápasů hovoří pro prostějovské

Ač to podle tohoto skóre vypadalo, že by domácí nebyli příliš aktivní a nedostávali se do šancí, tak to také nebyla pravda. Havlíčkův Brod se tentokrát velmi trápil v koncovce, což se mu podařilo prolomit až ve 33. minutě, když se prosadil Sedlák. Druhý gól domácího celku následně vsítil Milfait, který snížil na konečných 4:2 ve prospěch Prostějova.

Hanáci se tak dotáhli v tabulce na Havlíčkův Brod a v případě rovnosti bodů na konci skupiny play-out, by se díky lepší bilanci vzájemných zápasů posunuli na třetí místo.