Překvapivý start 2. ligy: Hronov smetl Děčín

Pouze pěti zápasy začala v sobotu třetí nejvyšší soutěž. Největší překvapení se zrodilo v Hronově, druholigový nováček totiž devíti góly rozstřílel Děčín. Na úvodní vítězství dosáhly i Znojmo, Žďár nad Sázavou, Příbram nebo Kobra.

Hronov v soutěži na poslední chvíli nahradil David servis České Budějovice, hned v prvním kole ale ukázal, že do počtu nebude. Wikov favorizovanému Děčínu nasázel devět branek a pohodlně zvítězil, trenér Medvědů Michal Oliverius tak na úvod musí kousat hodně nepříjemnou porážku. A Hronov vede tabulku severní skupiny!

Premiérový start ve druhé lize za sebou mají i hokejisté Chebu. Stadion na domácím ledě přivítal Příbram, která potvrdila papírové předpoklady a vyhrála 8:2. Čtyřmi body se blýskli zkušení Zdeněk Kutlák a Michal Dragoun, oba by letos měli patřit k tahounům Baníku. Kobra loni měla velké ambice, branický celek ale hrál tak trochu pod očekávání. To by se letos mohlo změnit, Pražané si v úvodním kole zastříleli proti Klatovům. Po třech bodech zaznamenali tahouni Kamil Bříška a Lukáš Tondr.

Znojmo vstoupilo do druhé ligy vítězně, na zisk tří bodů se ale možná nadřelo víc, než by si představovalo. Orli dokonce po dvaceti minutách s Kopřivnicí prohrávali, základ své výhře ale položili obratem ve druhé třetině. Gólem a asistencí se uvedl útočník Tomáš Svoboda. Na góly poměrně skoupý duel viděli diváci ve Žďáru nad Sázavou. Domácí o výhře proti Opavě rozhodli během prvního dějství, prosadila se i poslední velká posila Petr Štěpánek. Jediný gól Slezanu naopak vstřelil Tomáš Rousek.