Pražský Lev nedovolil soupeři žádnou výhru a jasně postupuje

Výtečný prosvištěli prvním kolem vyřazovací části hokejisté Lva Praha. Svěřenci trenéra Jalonena nepovolili Záhřebu ani jednu výhru a slaví postup! Zápasy sice nebyly tak jednoznačné, Pražané museli předvést veškeré své hokejové umění, ale počítají se výhry a ty hovoří jasně. Zatím však není jisté, kdo se celku z Prahy postaví. Možnosti jsou hned tři. Pokud v souboji s Jaroslavlí uspěje Dynamo Moskva, vyjde na Lvy silný Petrohrad. Nestane-li se tak, utkají se Pražané s jedním z dvojice Doněck – Riga. V první zmíněné dvojici je série vyrovnaná. Zato mezi Doněckem a Rigou má lepší výchozí pozici ukrajinský tým, kterému stačí už jen jedna výhra.

Lev vytěžil z minima maximum

Dnešní měření sil bylo napínavé. Medvědům ze Záhřebu šlo o všechno, museli zvítězit. Sršeli energií a nasazením, ale ne a ne se prosadit. Netrvalo dlouho a dostali první těžkou ránu. V šesté minutě se po přihrávce Lukáše Cingela trefil Jakub Matai. Hosté z Prahy poté přečkali oslabení, a když se jim naskytla možnost první přesilové hry, hned ji využili. Z oblasti levého kruhu prostřelil gólmana Dekaniche, který nastoupil v sérii poprvé, obránce Mäenpää. Kdo by se domníval, že měl Lev převahu, mýlil by se. Z pouhých pěti střel vytěžil dva góly. To na druhé straně brankář Vehanen spolehlivě kryl všech 13 pokusů domácích z první třetiny.

Druhá třetina ve znamení hrubé síly

Ve třetí třetině sice gól nepadl, zato se pořádně přitvrdilo. Hosté se několikrát zvedali z ledu jen těžce. Ze soupeřů odstoupil pak Cheecoo, kterého sestřelil Kapanen. Lev se musel několikrát bránit, z toho jednou v pětiminutovém oslabení. Viděli jsme i šarvátky.

Dramatický závěr hosté zvládli

Svou slabší chvilku si vybral brankář Vehanen ve 47. minutě, kdy mu do branky proskotačilo nahození od červené čáry – 1:2. Spoluhráči jej v tom ale dlouho nenechali. Již o minutu a půl později si v rychlosti nabruslil do útočného pásma David Ullström a někde z vrcholku kruhů vymetl šibenici nad Dekanichovým ramenem. Hostům branka pomohla a lépe se soustředili na obranu. Druhou branku domácích vsítil v 56. minutě Ellison a Medvědi se vrhli do útoku. Tlak umocnilo ještě vyloučení Ševce, ale hostující svatyně již odolala.

• V dalších zápasech Play-off Západní konference zaznamenáváme tyto výsledky: Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:2 (stav série 2:2), CSKA – Petrohrad 4:5 (0:4) a Dinamo Riga – Donbass Doněck 1:4 (1:3).