Pokračuje play-off Východní konference KHL

Zatímco západní konference si své druhé zápasy vyřazovacích bojů odbyla včera, východní část ligy má vše o jeden den posunuté. Na západě si drží převahu domácí týmy, všechny vedou 2:0 na zápasy. Na východě je tomu ale jinak. Vynikající výkony předvádí například Novosibirsk, který trápí třetí nasazenou Kazaň.

Magnitogorsk má vše pod kontrolou

Drama nepřipouští Magnitogorsk. Admiral Vladivostok Metalurgu evidentně nestačí, což se projevilo i dnes. Hostům se sice povedlo téměř vymazat Jana Kováře, který zaznamenal pouze jednu asistenci, ale zastoupili jej jiní. Vladivostok v zápase ani jednou nevedl a podlehl Magnitogorsku 5:3. Nejdivočejší byla druhá třetina, kdy viděli diváci za 14 minut 6 branek. Magnitogorsk vede v sérii 2:0.

Astana urvala oba dva zápasy

Pořádně napínaví zápasy svádí Astana s Jekatěrinburgem. Branku domácích chrání druhý z bratrské dvojice Kovářů, Jakub, a má se co ohánět. V prvním zápase zvítězili domácí 3:2 v prodloužení a dnes to bylo dokonce 5:4 v prodloužení. Hostům se podařilo srovnat těsný náskok Astany čtyři minuty před koncem, ale v 78. minutě prodloužení vystřelil druhou výhru domácích Mike Lundin v přesilovce. Stav série: 2:0.

Ufu trápí špatná produktivita

Komu se v play-off nedaří, je Ufa. Během dvou zápasu vstřelili hráči z východoruského města pouze jeden jediný gól. Pravda, Novgorod střelecky také nezáří, ale vždy mu to stačí na výhru. Na rozdíl od prvního zápasu byl tento o jediném gólu, který vstřelil v úvodu druhé Novgorodu. Nic nebylo domácím platné ani to, že soupeře výrazně přestříleli. Stav série: 0:2.

• Kazaň se vzchopila a dokázala zabojovat

Jedinou vyrovnanou sérií letošního play-off je souboj Kazaně s Novosibirskem. V dnešním klání se dlouhou dobu lépe vedlo hostům. Ještě po druhé třetině vedli 2:0, ale pak se trefili Osipov a Varnakov a šlo se do prodloužení. V něm dokonal obrat druhou trefou v zápase Alexander Osipov a Kazaň tak vyhrála 3:2 po prodloužení. Jakub Petružálek ani Josef Hrabal se bodově neprosadil. Stav série: 1:1.