Po prohře s Finskem přišel vítězný reparát: Česko vs Švédsko 3:0

Čeští hokejisté na úvod poslední zastávky Euro Hockey Tour prohráli 2:3 s Finskem. Ve druhém zápase na brněnských Carlson Hockey Games ale úspěšně složili reparát, když duel Česko vs Švédsko vyhráli jednoznačným výsledkem 3:0. O branky se postarali Jaškin, Palát a Voráček.

Výkon českých hokejistů nastartovalo čestné buly Martiny Sáblíkové

Čestné buly zápasu obstarala česká rychlobruslařka Martina Sáblíková. Poté už přišel na řadu hokej. Čeští hokejisté od 1. sekundy hýřili aktivitou a svého soupeře přehrávali. Gólové šance Simona, Tomáška či Zohorny však radostí na straně domácích fanoušků neskončili.

Ti mohli poprvé vyskočit ze sedačky v 8. minutě, kdy se puk po střele Dmitrije Jaškina do tyče odrazil od hvězdného švédského gólmana Lundqvista do branky. 1:0.

Do konce 1. třetiny již branka nepadla. Navzdory tomu, že oba týmy k tomu měly perfektní příležitost během přesilové hry. Pravda, Švédové byli blízko vyrovnání při střele Ekmana-Larssona, který líbivou střelou od modré orazítkoval tyč.

Druhý gól Jaškinovi uznán nebyl

Vyprodaná DRFG Arena s 7700 diváky v ochozech viděla atraktivní hokej i v 2. třetině klání Česko vs Švédsko, nicméně střelci obou soupeřů mlčeli. A když už v 33. minutě po přistrčení puku od Moravčíka zvýšil na 2:0 opět Jaškin, rozhodčí branku neuznali. Patrně proto, že puk byl několik okamžiků před tím po střele Rutta pod betonem, odkud jej dorážející Češi nejspíš vytlačili. I po 2. třetině tak platilo průběžné skóre 1:0.

Silní Švédové prahli po vyrovnání, ale slavili opět domácí

Před zápasem favorizované Švédsko sice ve 3. třetině přidalo a Čechy na ledě zmáčklo, ovšem nepopíratelná snaha hostům ovoce v podobě alespoň vyrovnávací branky nepřinesla. Na prázdno vyšli při svých pokusech Peterson i Hörnqvist.

A tak to byli opět Češi, na jejichž počest se rozezněla siréna, to když v 58. a 59. minutě kosmeticky upravili skóre střelami do prázdné branky Palát, respektive Voráček. Česko vs Švédsko – 3:0.

Svěřenci Miloše Říhy zakončí své působení na Carlson Hockey Games v neděli 5. května od 18:00, kdy se před mistrovstvím světa postaví na turnaji zatím poslednímu Rusku.

Česko vs Švédsko 3:0

Góly: 8. Jaškin (Sklenička), 58. Palát, 59. Voráček (Rutta)

Česko: Bartošák – Hronek, Kolář, Gudas, D. Sklenička, Rutta, Moravčík, Zámorský, D. Musil – J. Voráček, Simon, Frolík – Jaškin, Chytil, Palát – H. Zohorna, T. Zohorna, D. Kubalík – Tomášek, Fořt, Červený – Rousek.

Trenéři: Miloš Říha, Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Švédsko: H. Lundqvist – A. Larsson, Ekman-Larsson, E. Gustafsson, M. Pettersson, Hägg, Svedberg, Bengtsson – Hörnqvist, E. Pettersson, Bratt – Lindholm, A. Kempe, Lindblom – Nygard, Lander, L. Eriksson – M. Kempe, Krüger, Rasmussen – Wedin.

Trenéři: Rikard Grönberg, Johan Garpenlöv a Peter Popovic.