Play-off 1. ligy: Chomutov vede 2:0 na zápasy. Třebíč na ledě Motoru srovnala

Zatímco čtvrtfinále play-off Tipsport extraligy teprve dneska propukne, 1. liga už má čtvrtfinále za sebou a nejlepší čtyři celky bojují v semifinále. Do něj se dle očekávání propracovaly týmy Chomutova, Českých Budějovic a Třebíče. Místo předpokládaného Kladna pak postoupila jako čtvrtá do party Jihlava. Tu v nové sérii vyzval Chomutov, na Motor vyšla Třebíč. A zatímco v první sérii si Chomutov dokázal oba své domácí zápasy pohlídat, České Budějovice vyhrály pouze ten první a včera se Třebíči povedlo vyrovnat na 1:1.

Chomutov má situaci pod kontrolou

První utkání mezi chomutovskými Piráty a jihlavskou Duklou byl vcelku jednoznačnou záležitostí. Dukla se svému soupeři nedokázala vyrovnat a výrazně ztrácela. Jedinou světlou chvilkou bylo prvních dvanáct minut. Během nich se totiž trefil Melenovský a Jihlava držela vedení. Ve dvanácté minutě ale vyrovnal Ondřej Kaše a na konci první třetiny poslal Piráty do vedení Hovorka. Definitivně ztratila Dukla kontakt kvůli dvěma slepeným gólům ve 26. a 27. minutě. Na konečných 4:2 upravil až v 57. minutě Čachotský.

Ve druhém zápase jsme viděli o poznání vyrovnanější bitvu. Chomutov odskočil Jihlavě už v 11. minutě na 1:0, ale pak jako by se brankostroj zasekl. Hosté se snažili tlačit, domácí pro změnu využívali okének v obraně, ale ani z velkých příležitostí nepadaly góly. Několik minut před koncem zápasu mohl vyrovnat Čachotský, ale domácí brankář vyrazil jeho střelu zázračně na tyč. Další gól už nepadl, a tak vede Chomutov 2:0 na zápasy.

Třebíč v odvetě vyloupila České Budějovice

Také v Českých Budějovicích byl první zápas o něco jednoznačnější. Domácí se v něm dostali do rychlého vedení, a přestože se Pekrovi podařilo vyrovnat, dokázali si vzít vedení zpět. Heřman, Vaniš a Straka zvýšili dokonce na 3:1. Třebíči se ještě povedlo kontrovat. Snížila na 4:2, ale kontatní gól na 4:3 přišel už příliš pozdě.

To ve druhém utkání se Třebíči dařilo o poznání lépe. Po první třetině vedli hosté 2:1 a mohli začít praktikovat svou pověstnou obranu. Až ve 41. minutě se podařilo vyrovnat Nouzovi, ale hosté hnedka zase odskočili a dokonce na rozdíl dvou branek. Za domácí ještě dokázal snížit Straka, ale Třebíč si už výhru pohlídala. Vyrovnala tak sérii na 1:1.