Pittsburgh padl na dno, v nejbližších zápasech navíc bude postrádat Crosbyho

Sidney Crosby

Pittsburgh z posledních devíti zápasů zvládl jediný a propadl se na dno Východní konference. V následujících zápasech se navíc musí obejít bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho.

O otřes mozku se nejedná

Proti New Jersey odehrál Sidney Crosby přes 21 minut, porážce ale nezabránil. Proti Tampě už kapitán Pens nehrál, podle kouče Mikea Sullivana má problémy v horní části těla.

Sullivan ale po utkání s Blesky doplnil, že se nejedná o nic vážného a fanoušky především uklidnil v tom ohledu, že Crosby rozhodně neprodělal další otřes mozku. „Myslím si, že bude chybět tak týden,“ uvedl Sullivan.

V Ottawě rozhodl závěr první třetiny

Dnes bez něj nastoupili Tučňáci do utkání v Ottawě a znovu nebyli úspěšní. Ačkoliv se hosté po přesilovkové trefě Letanga dostali do vedení, závěr první třetiny absolutně nezvládli. Po třech gólech v první části a dalších dvou v prostřední třetině to dvacet minut před koncem bylo 5:1.

• Pittsburgh nakonec zápas dokázal zdramatizovat, prohře 6:4 ale nezabránil. Z posledních devíti duelů tak Pittsburgh získal jediné vítězství a propadl se na dno Východní konference.

Na postupové osmé místo, které zatím drží Jezdci z New Yorku, ale Pens ztrácí jen pět bodů, k dispozici mají navíc dva zápasy. Problém Pittsburghu tak není tak velký jako u Los Angeles v Západní konferenci. Králové znovu prohráli a se třinácti body ztrácejí na osmý Vancouver už devět bodů.