Nováček z Vegas a problémy na brankářském postu, po Fleurym se zranil i Subban

Las Vegas zasáhlo na začátku sezóny 2017/2018 hokejové šílenství. Nováček NHL vstoupil do soutěže ve velkém stylu, dokonce se momentálně nachází na skvělém třetím místě ve Východní konferenci, když z dosavadních sedmi duelů prohrál jen jeden jediný. Přesto ne všechno jde podle představ, představitelé Golden Knights musí řešit i nepříjemné problémy.

Zřejmě největším je brankářský post. Vegas vstupovalo do sezóny s jasnou jedničkou v podobě hvězdného Marca-Andrého Fleuryho, který je zřejmě největší tváří klubu. Záda mu kryl talentovaný Malcolm Subban.

Věci se však v posledních dnech výrazně změnily, Fleury už dříve utrpěl otřes mozku a Subbanovi se stal osudným noční zápas se St. Louis Blues. Vegas sice doma zvítězilo 3:2 po prodloužení, ale přišlo o svou brankářskou dvojku. Ze zápasu totiž Subban odstoupil v polovině třetí třetiny pro zranění spodní části těla, do brankoviště naskočil Oscar Dansk, který inkasoval pouze jednou a dotáhl svůj tým k výhře.

23letý Subban by mohl týmu chybět několik týdnů, navíc přijde o šanci sbírat cenné minuty, jelikož Fleuryho návrat po otřesu mozku nevypadá zrovna nejlépe. Co se týče Vegas, jedná se o dvě obrovské ztráty, protože Fleury patří mezi elitu celé ligy, navíc jeho náhradník Subban oplýval dobrou formou (odchytal 3 zápasy, v nichž zaznamenal 93,6% úspěšnost zákroků). O brankoviště nováčka NHL by se nyní měl starat právě Dansk, dvojkou by se měl stát Maxime Lagace.

• Zastaví zranění hlavních maskovaných mužů spanilou jízdu Vegas, nebo naváže nováček na své skvělé výkony? Odpověď na tuto otázku se dozvíme již v následujících zápasech.