Noc Radima Vrbaty – český útočník rozhodl hattrickem o výhře Vancouveru

Český hokejový útočník Radim Vrbata zažil v zámořské NHL velmi vydařenou noc. Významnou měrou se totiž podílel na vítězství Vancouveru, který porazil Buffalo 5:2 a právě Vrbata zaznamenal hattrick. Ten je již šestým v jeho zámořské kariéře.

Vrbata zahájil obrat, ten dokonali Prust se Sedinem

Do utkání přitom lépe vstoupili hokejisté Buffala, kteří se zásluhou Briana Gionty dostali v 7. minutě do vedení. Nicméně poté již začal úřadovat český reprezentant, jenž ještě v prvním dějství otočil dvěma góly průběžné dění.

Ve druhé třetině se navíc prosadili i Vrbatovo spoluhráči Prust a Sedin, kteří tak poslali Žraloky do velmi pohodlného vedení 4:1 před závěrečným dějstvím. Na jeho začátku sice snížil Reinhart, ovšem byl to právě Radim Vrbata, jenž v 55. minutě dokončil hattrick a upravil tak skóre na konečných 5:2 ve prospěch Vancouveru.

Krejčí si připsal asistenci, Boston ale prohrál

Ve zbylých zápasech, které se odehrály z pondělí na úterý si Nashville dokázal poradit 3:2 s Bostonem, přičemž za ten si připsal jednu asistenci David Krejčí. Ve třetím pondělním duelu se poté střetlo Colorado s Minnesotou a k vidění byl vyrovnaný duel. Ten po výsledku 1:1 dospěl až do prodloužení, ve kterém zaznamenal vítěznou trefu Mitchell, jenž zajistil Lavinám zisk dvou bodů.