Most definitivně vybojoval záchranu, Rebelové vyloupili Šumperk

Po úterním klidu se znovu rozběhla Tipsport extraliga i druhá nejvyšší česká soutěž. Ve skupině o udržení v první lize se utkal Most doma s Prostějovem a Šumperk přivítal Rebely z Havlíčkova Brodu. Zatímco Šumperk měl záchranu v první lize jistou už po základní části, Most musel zachování prvoligové příslušnosti stvrdit ještě jednou výhrou během skupiny o udržení. To se mu dnes povedlo. Boj o poslední nesestupovou pozici tím pádem svedou Prostějov s Havlíčkovým Brodem. Druhý zmiňovaný tým si dnes vytvořil tříbodový náskok.

Most si připsal další kontrolovanou výhru

Jestřábi z Prostějova zajížděli na led Mostu nabuzení a odhodlaní vyválčit body. Domácí se na ně ale pořádně připravili a brzy dokonce vedli. Už ve druhé minutě se trefil zkušený Alinč. Vedení Mostu navíc stvrdil v 18. minutě Slavíček a s hosty to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Prostějov potřeboval rychle vsítit kontaktní branku. Dlouho se mu to ale nedařilo. Už to vypadalo, že bude druhá třetina bezgólová, kdy se na jejím konci dokázal prosadit        Luňák a zadělal na drama. Do třetí třetiny vstoupil Prostějov s jasným cílem vyrovnat. Po deseti minutách hry to byl ale Most, kdo znovu odskočil do dvougólového vedení. Domácí diváky ještě v předposlední minutě napnul Moučka, ale k vyrovnání se už hosté nezmohli. Most porazil Prostějov 3:2.

Rebelové vyhráli gólem z poslední minuty

Ještě vyrovnanější utkání bylo k vidění v Šumperku.  Hostující Rebelové tady přijeli zabojovat o body a vytěžit něco z dobré formy, kterou měli na sklonku základní části. A v první třetině hokejisty Šumperka dokonale zaskočili. V šesté minutě Kozlík a v sedmé Tomek zařídili hostům slibné dvougólové vedení. Ale šumperští hokejisté nejsou žádné ořezávátka a po přestávce se do soupeře zakousli. Ve 28. minutě přišlo snížení z hole Brunce. O dalších dvacet minut později dokonce vyrovnal Haas. V tu chvíli se hosté soustředili na to, aby dovedli utkání do prodloužení a vytěžili z něj alespoň nějaký bod. To ale ještě nevěděli, že se ani ne 40 vteřin před koncem prosadí Milfait a zařídí Rebelům plný bodový zisk.