Moravčík se vrátil do Plzně, v prvních dvou zápasech ovšem nebodoval

V Montrealu se Michal Moravčík neprosadil a před koncem sezóny se tak vrátil do Plzně. V prvních dvou zápasech se ovšem do statistik nezapsal.

V případě zajímavější nabídky může Moravčík odejít

Loni odehrál Moravčík v Tipsport extralize plnou základní část a na své konto si připsal šestnáct kanadských bodů za pět branek a jedenáct asistencí. V play-off poté přidal sedm bodů (3+4) v deseti zápasech.

Úspěšný světový šampionát jej vynesl až do Montrealu, se kterým podepsal dvouletý kontrakt. Do prvního týmu organizace Canadiens se ovšem neprosadil a výsledkem nakonec bylo rozvázání pracovního poměrně.

Bylo tak zřejmé, že rodák z Klatov dohraje sezónu v Evropě. A nakonec jej do svých služeb zpět získala Plzeň. „Michal bude určitě pro naši obranu posilou a samozřejmě ho rádi znovu v týmu přivítáme. S naším klubem se dohodl na smlouvě do konce následujícího ročníku extraligy s dodatkem, že v případě zajímavé nabídky ze zahraničí se můžeme domluvit na jeho odchodu,“ uvedl k jeho přesunu zpět do Plzně sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

Moravčík je od začátku plně vytěžován

A Moravčík už má za sebou úspěšné dva zápasy ve staronovém dresu. V pátek Plzeň porazila brněnskou Kometu poměrem 5:2 a vítězství získala i dnes na ledě Sparty. V Praze vedla již 1:4, nakonec ale bere v uvozovkách pouze dva body za výhru 4:5 po samostatných nájezdech.

V prvním utkání odehrál Moravčík v obranné dvojici s Američanem Conorem Allenem přes 24 minut a k jedné střele na branku přidal i dva plusové body v kolonce +/-. Dnes si čtyřiadvacetiletý bek připsal téměř sedmadvacet minut na ledě a kromě jedné zblokované střely a dvou bodyčeků zaznamenal i tři střely na domácí svatyni. Na svůj úvodní bod ale Moravčík čeká.