Montrealu se nedaří. Nakopne Canadiens výhra proti Floridě?

Zatímco do posledních dvou ročníků vstoupili hokejisté Montrealu Canadiens výborně, v sezóně 2017/2018 zažívají pravý opak. Klubu se totiž absolutně nedaří, svou první výhru zaznamenal Montreal v zahajovacím duelu NHL, když porazil Buffalo 3:2 po samostatných nájezdech. Od té doby však Canadiens prohráli 7 zápasů po sobě, díky čemuž zaznamenali negativní rekord – klub má totiž nejhorší vstup do sezóny za posledních 76 let.

Právě v ročníku 1941/1942 se hráči tohoto klubu trápili podobně. V této situaci se dá právem mluvit o frustraci, tu v sobě neskrýval hvězdný brankář Carey Price.

„Nebudu skrývat fakt, že jsem frustrovaný. Každý jeden hráč by byl v této situací frustrovaný,“ řekl Price. Jeho tým totiž výrazně zaostává ve všech ohledech. Ve hře 5 na 5, v koncovce, přesilových hrách nebo v oslabeních.

„Všichni jsme unavení z proher. Cítím, že děláme i dobré věci, ale nehrajeme naplno celý zápas. Musíme předvádět dobrou hru celých 60 minut,“ řekl trenér Claudie Julien, jehož svěřenci prohráli poslední tři duely na hřištích soupeřů.

Vysvobození? Jak naznačily noční zápasy, mohlo by to být domácí prostředí. Montreal je totiž v Bell Centru určitě silnějším týmem, než na ledě soupeře. Tento fakt potvrdil i výsledek, který zaknihoval Montreal v noci proti Floridě. I když v úvodu druhé třetiny prohrával 0:1, dokázal zvítězit 5:1 a připsal si jen druhé vítězství v sezóně. Bude mít však příležitost zaznamenat další. Habs totiž přivítají na svém ledě v dalších duelech Los Angeles a New York Rangers.

„Je na čase zapomenout na špatné výsledky a začít hrát znovu náš hokej,“ vyjádřil se Karl Alzner, předsezónní posila z Washingtonu.