Montrealu se nedaří. Nakopne Canadiens výhra proti Floridě?

Zatímco do posledních dvou ročníků vstoupili hokejisté Montrealu Canadiens výborně, v sezóně 2017/2018 zažívají pravý opak. Klubu se totiž absolutně nedaří, svou první výhru zaznamenal Montreal v zahajovacím duelu NHL, když porazil Buffalo 3:2 po samostatných nájezdech. Od té doby však Canadiens prohráli 7 zápasů po sobě, díky čemuž zaznamenali negativní rekord – klub má totiž nejhorší vstup do sezóny za posledních 76 let.

Právě v ročníku 1941/1942 se hráči tohoto klubu trápili podobně. V této situaci se dá právem mluvit o frustraci, tu v sobě neskrýval hvězdný brankář Carey Price.

„Nebudu skrývat fakt, že jsem frustrovaný. Každý jeden hráč by byl v této situací frustrovaný,“ řekl Price. Jeho tým totiž výrazně zaostává ve všech ohledech. Ve hře 5 na 5, v koncovce, přesilových hrách nebo v oslabeních.

„Všichni jsme unavení z proher. Cítím, že děláme i dobré věci, ale nehrajeme naplno celý zápas. Musíme předvádět dobrou hru celých 60 minut,“ řekl trenér Claudie Julien, jehož svěřenci prohráli poslední tři duely na hřištích soupeřů.

• Vysvobození? Jak naznačily noční zápasy, mohlo by to být domácí prostředí. Montreal je totiž v Bell Centru určitě silnějším týmem, než na ledě soupeře. Tento fakt potvrdil i výsledek, který zaknihoval Montreal v noci proti Floridě. I když v úvodu druhé třetiny prohrával 0:1, dokázal zvítězit 5:1 a připsal si jen druhé vítězství v sezóně. Bude mít však příležitost zaznamenat další. Habs totiž přivítají na svém ledě v dalších duelech Los Angeles a New York Rangers.

„Je na čase zapomenout na špatné výsledky a začít hrát znovu náš hokej,“ vyjádřil se Karl Alzner, předsezónní posila z Washingtonu.