Mizérie Slavie pokračuje, Třinec otočil utkání se Spartou a vytvořil extraligový rekord

Hokejisté Slavie a Třince zažívají v posledních kolech přesně opačné pocity. A ani dnešek nebyl výjimkou. Zatímco slávisté prohráli již osmé utkání v řadě a na předposlední místo ztrácejí propastných patnáct bodů, tak Třinec vyhrál již třinácté utkání v řadě. K vítězství musel otočit utkání se Spartou, která byla posledním týmem, který Oceláře porazil.

Zlín se dotahuje na postupová místa, krize Slavie se nadále prohlubuje

Hokejisté Slavie si v posledních týdnech neprocházejí zrovna ideálním obdobím, což se potvrdilo také v utkání se Zlínem. Ten si z O2 arény odváží cenné tři body, o kterých rozhodli Leška s Vlachem, kteří se prosadili v rozmezí 11 sekund.

Tyto dva gólové momenty, které byly zároveň jedinými za celý zápas, přišly v osmé minutě první třetiny. Jako první překonal Furcha centr třetí zlínské formace Petr Leška, kterému asistovali Okál z Köhlerem. Po inkasované brance se slávisté nestihl ani rozkoukat a již to bylo 0:2 v jejich neprospěch, když se prosadil Roman Vlach, jenž dal celkovému skóre konečnou podobu.

Pro Zlín se jedná o velice cenné tři body hlavně díky tomu, že se mu podařilo bodově dotáhnout na desátou Olomouc, která dnes podlehla Karlovým Varům těsně 1:2.

Logo týmu
    Amurskie Tigry Khabarovsk U21
    Logo týmu
    Russkie Vityazi Podolsk U21
    VS
  • Třinec předvedl proti Spartě famózní obrat

Na led rozjetého Třince tentokrát zamířila pražská Sparta, která se nachází na třetím místě ligové tabulky. A právě ona udělala ve druhé minutě zápasu velký krok k tomu, aby Ocelářům přerušila jejich výherní sérii. O úvodní branku zápasu se totiž postaral Reway, jenž se prosadil v přesilové hře.

A jak čas ubíhal, tak situace Sparty vypadala stále nadějněji, obzvlášť, když se ve 30. minutě prosadili během 23 vteřin Procházka s Rewayem, kteří tak poslali svůj tým do tříbrankového vedení.

Domácí Třinec se ovšem nevzdal a v 15. minutě druhého dějství snížil gólem z přesilovky Adamský. Snaha se poté Ocelářům zúročila ve třetí části zápasu, když se třemi brankami dostali do vedení. O tyto góly se postarali Kreps, Adamský a Orsava.

Za Spartu se sice ještě podařilo vyrovnat Poláškovi, jenž využil početní převahy, ovšem 3 a půl minuty do konce utkání rozhodl definitivně o vítězství domácího Třince Dravecký, který upravil na konečných 5:4 pro domácí.

Oceláři tak vytvořili třináctou výhrou v řadě extraligový rekord, neboť takto dlouhou šňůru vítězných zápasů zatím žádný jiný klub neudělal.

Brno zvítězilo v Hradci vysoko 7:0

V Hradci Králové to dlouho na žádnou velkou kanonádu nevypadalo, neboť po první třetině byl stav utkání 0:0. Brněnský gólostroj však spustil ihned zkraje druhé třetiny a započal jej bývalý hradecký hráč František Ptáček, jenž gólem z přesilovky otevřel skóre zápasu.

V prostředním dějství se následně prosadili ještě Kuboš, Vondráček, Dočekal a Honejsek, kteří navýšili vedení Brna na pohodlných 5:0. O tom, v jaké pohodě hokejisté Komety hráli svědčí i fakt, že Dočekal vstřelil branku ve vlastním oslabení.

V závěrečné dvacetiminutovce se již hradečtí hokejisté nezmohli ani na pokus vyrovnat a naopak, ještě dvakrát inkasovali, když se prosadili Honejsek a Ton.