Medveščak v Praze padl i podruhé

Lev Praha vede v sérii s Medveščakem Záhřeb už 2:0. Včerejší těsné vítězství dnes potvrdil výhrou 5:2. Na domácím ledě tedy jediný český účastník KHL nezavál, což všichni kvitují. Skóre by mohlo budit dojem, že se jednalo o přesvědčivou výhru, ale tak tomu nebylo. Domácí prohrávali ještě po dvou třetinách. „Dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme si řekli. Pak byl v kabině trošku průvan, náš výkon šel nahoru,“ říká kapitán Jiří Novotný.

Výkon domácích nebyl v úvodu ideální

Domácí do zápasu nevstoupili dobře. Hráli sice disciplinovaně a snažili se vyvarovat vyloučení, ale to jako by v hráčích znamenalo přestat hrát tvrdě. Medvědi byli lepší a vytěžili z toho první gól. V desáté minutě se prosadil Lukáš Cingel. Lvu v první třetině nepomohly ani dvě přesilovky.

Druhá třetina znamenala zrod klíčové přesilovky

Druhá třetina znamenala pro domácí vyrovnání. Na 1:1 srovnával Matt Ellison po přihrávce Charlese Lingleta. Obraz hry se však nadále příliš neměnil. Lev stále nehrál to, co by měl a na ledě to bylo znát. Hosté se dostávali do šancí. Jednu z nich využil Bill Thomas a vrátil vedení zpět na stranu hostů. Na konci druhé části se Lvu naskytla možnost zahrát si dlouhou přesilovku pěti proti třem. Tu se však do sirény nepovedlo proměnit a část se jí přenesla ještě do třetího dějství.

Lev si šel pro vítězství

Po přestávce nastoupil úplně jiný Lev. Plný odhodlání a směřující k obratu. Hned v prvních vteřinách se domácím podařilo vyrovnat v končící přesilovce pěti proti třem. To je ještě víc nakoplo. „Když se hrálo pět na pět, byli jsme lepší. Ve třetí třetině jim trošku docházely síly a my toho využili,“ popisuje Jirka Novotný. V 50. minutě už Lev vedl; důležitý gól vstřelil Martin Thörnberg. Ještě růžověji se situace jevila v 57. minutě, kdy skóroval další Švéd Patrik Zackrisson. Vítězství pečetil do prázdné branky Justin Azevedo.