Luleå skvělým obratem ovládla 1. ročník obnovené Ligy mistrů

Premiérový ročník obnovené Ligy mistrů je minulostí. Evropská klubová soutěž má za sebou čistě švédské finále, které díky skvělému obratu v závěru utkání ovládla Luleå. Frölundě tak zbyly pouze oči pro pláč, přestože většinu utkání vedla i kontrolovala. Ještě necelých třináct minut před koncem vedla Frölunda pohodlně 2:0. Pak se ale sesypala. Především pětiminutová přesilovka pěti proti čtyřem ve prospěch Luley rozhodla o jejím úspěchu. Smutnit mohl také Mathis Olimb, nejproduktivnější hráč Ligy mistrů v tomto ročníku.

Frölunda kontrolovala zápas

Začátek utkání byl pro Frölundu přímo snový. Už za pouhých sedmnáct vteřin indiáni poprvé skórovali. Lehkonen nahodil puk z rohu před bránu, brankář Lassinantti jen vyrazil a Joel Lundqvist dorážkou otevřel skóre. Frölunda byla aktivnější a měla více ze hry. Brzy se prosadila podruhé. Bylo to ve 13. minutě. Mathis Olimb předal puk na střed Johnsonovi. Jeho střelu brankář neudržel a Olimb dorážel do polo odkryté klece.

Luleå se do první velké šance dostala až na začátku druhé třetiny. Frölunda chybovala, Abbott se zmocnil puku a vyslal do úniku Sylvegårda. Ten si ale poradit nedokázal. Brzy na to byla blízko dalšímu gólu také Frölunda, když střílel Lehkonen do tyče. Stejný hráč měl ale brzy příležitost na reparát. Tentokrát ujel obraně Luley a pádil sám na gólmana. Nezakončil ale ideálně. Do konce třetiny měla Frölunda k dispozici ještě krátkou přesilovku pěti proti třem, ale žádnou velkou šanci jsme už neviděli.

Fantenberg to domácím usnadnil

Do poslední dvacetiminutovky ale domácí zlepšili pohyb a začali si vytvářet šance. Z toho pramenily fauly Frölundy, kterými se hosté znovu dostávali pod tlak. V jednom takovém případě si šel posedět na trestnou Bohm a Luleå bleskově snížila. Pak se povedl „blikanec“ hostujícímu Fantenbergovi, který loktem sestřelil u mantinelu Fabriciuse a za trest na 5 minut plus do konce utkání dohrál. A Luleå trestala. Cehlárik bleskově vyrovnal a o pár minut později, stále ještě v přesilovce, otočil ve prospěch Luley Forsberg. Frölunda se ještě snažila hrát bez brankáře, ale vedlo to jen k potvrzující brance domácích. Luleå díky skvělému obratu porazila Frölundu ve finále CHL 4:2.