Liga mistrů nakoukla do semifinále. Oba duely jsou stále otevřené

Vcelku povedený ročník zatím prožívá obnovená Liga mistrů. Soutěž už dospěla do semifinále, kde se týmy střetly v rámci dvoukolového systému poprvé. Převážně švédskou záležitost narušuje pouze finský Kärpät, který si ale nevedl až tak dobře a své utkání proti švédské Frölundě prohráli 2:4. Naopak střet čistě švédských týmů Skelleftei a Lulei byl vyrovnaný, což se promítlo i do výsledku 2:2. V tomto duelu hrál výraznou roli český zadák Martin Ševc, bohužel negativní. Odvetné duely obou zápasů se sehrají 20. ledna, po nich bude definitivně jasné, které týmy se střetnou ve finále.

Skellefteå jen remizovala

Jednoznačným favoritem utkání Skellefteå – Luleå byli domácí. Skellefteå jasně vévodí tabulce ligy a z tohoto ročníku má se svým soupeřem také pozitivní bilanci. Na ledě to ale vypadalo jinak. Aktivní hosté šli do vedení hned po 91 vteřinách, kdy úspěšně dorážel Brygmann. Následné šance Lulei dokázal zneškodnit výtečný brankář Svensson.

Favorit se začal oklepávat před polovinou utkání. Začaly přicházet šance a tu svou proměnil Lindholm. V úvodu třetího dějství převážil pomyslné misky vah na stranu domácích Zackrisson. Jeho střelu sice brankář hostů vyrazil, ale puk se od domácího beka odrazil zpět do branky. Lulea měla ještě šance na vyrovnání, ale vypadalo to, že už se jí vyrovnat nepovede. V předposlední minutě byl ale vyloučen za hrubost Martin Ševc a hosté bleskově trestali. Zápas skončil 2:2.

Frölunda půjde do odvety s dvougólovým náskokem

To Kärpät tolik štěstí na ledě Frölundy v Göteborgu neměl. Domácí se dostali do vedení hned po 22 vteřinách hry, když se přesně trefil Görtz, a i nadále byli aktivnějším týmem. Pak ale vyrobili hrubku ve středním pásmu a Junttila nemilosrdně trestal. Další branky jsme viděli až ve druhé třetině. Ve 29. minutě si úspěšně počínal Frigen.

• Následně vznikl nějaký problém s ledovou plochou v obranné třetině hostů. Oprava se protáhla, týmy musely do šaten a znovu se začal ohrát až po půlhodinové přestávce. I po ní se trefila domácí Frölunda. Ve 33. minutě Fälth a ve 39. dokonce Bligh zvyšovali už na 4:1. Za hosty snižoval v poslední periodě už jen Pyörälä. Kärpät prohrál 2:4 a bude se mít v odvetě co otáčet.