Liberec je prvním semifinalistou

Do semifinále play-off České pojišťovny Tipsport extraligy jako první postupuje Liberec, jenž ve čtyřech zápasech přehrál Chomutov.

Po první třetině bylo rozhodnuto

Chomutov chtěl sérii prodloužit, Liberec chtěl pošetřit síly a ukončit čtvrtfinále již po čtyřech duelech, tedy v nejkratší možné době. A to se také Liberci povedlo.

Už v 5. minutě otevřel skóre Stránský, jenž dorazil kotouč do branky po střele Jelínka. Bulíř v následné stoprocentní šanci minul, na druhé straně Lašák vychytal Ruttu. Podruhé se hosté mohli radovat ve 14. minutě, Bakoš nejprve trefil tyč, podruhé už se ale po přihrávce Vampoly nemýlil.

A o pět minut později už vlastně bylo rozhodnuto, Řepík našel Bulíře, ten si zpoza branky vybruslil před Kristana a bylo to již o tři branky.

Drama nepřišlo

Bulíř se navíc trefil i v polovině utkání a v Liberci už dobře věděli, že postup do semifinále je v kapse. Nic na tom nezměnila ani trefa Rutty, už za tři minuty po ní se totiž podruhé v duelu trefil i Stránský.

Stejné skóre jako ve druhé třetině nám nabídla i ta třetí. Jánošík parádní dělovkou od modré snížil na rozdíl tří branek, poslední slovo ale měli hosté.

V 57. minutě se po individuální akci mohl radovat i Dominik Lakatoš, v minutě poslední poté Strmeň jen vyrazil ránu Ordoše, který si ji sám dorazil a završil tak účet utkání na konečných 2:7. Liberec tak Chomutovu nedal sebemenší šanci a je po zásluze v semifinále. Na koho v něm favorit celé soutěže narazí?

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 35. Rutta (Květoň, Červenka), 42. Jánošík (Mrázek, Růžička) – 5. Stránský (Jelínek, Jonák), 14. Bakoš (Vampola), 19. Bulíř (Řepík, Birner), 32. Bulíř (Výtisk, Radivojevič), 38. Stránský (Šimek, Radivojevič), 57. Lakatoš (Krenželok), 60. Ordoš