Lev Praha v důležitém zápase porazil Minsk

Základní část KHL míří do finiše a důležitost zápasu je z předvedené hry znát. Lev v minulém kole získal třetí příčku v západní konferenci a bude se ji snažit udržet až do vyřazovacích bojů. K tomu potřeboval porazit zdánlivého outsidera – Dinamo Minsk. Po střeleckém trápení domácích Lvů se i tento cíl podařil. Lev Paha – Dinamo Minsk 3:1.

Lev měl herní převahu takřka celý zápas

Po minulém vydařeném utkání a výhře nad Donbassem Doněck 4:1 se zdál zápas s Dinamem Minsk, které je v tabulce východní konference poslední, jako jednoznačná záležitost. Nasvědčovala tomu i předvedená hra domácích. Téměř neustálý tlak, převaha a střelecké příležitosti se hráčům podařily v osmé minutě přetavit v gól přesilovkovou trefou Nika Kapanena.

Jedinou trefu Minsku zařídil Lintner

Netrvalo dlouho a skóre bylo srovnáno. V jednom z ojedinělých pobytů Minsku v útočné třetině se střelou od modré čáry prosadil Richard Lintner. Před brankářem Vehanenem bylo v tu chvíli vcelku rušno.

Překvapivé vyrovnání pranic nezměnilo na předvedené hře obou celků. Lev dál tlačil svého soupeře do úzkých. Výborně si dnes počínal například český reprezentant Ondřej Němec, který se několikrát šikovně uvolnil a dokázal si poradit ve složitých situacích. Na konci první třetiny se domácím naskytla možnost zahrát si dlouhou přesilovku pěti proti třem. Dvojité početní výhodě nechybělo snad nic, kromě gólu.

• Pozvolnější druhá třetina nepřinesla mnoho zajímavých událostí. Vzpomenout můžeme snad jen dvě vyloučení hráčů Dinama, které daly domácím další nevyužitou možnost ke skórování.

Zápas převážil na stranu domácích Martin Thornberg

Ve třetím dějství se na hřišti přiostřilo. Bylo patrné, že si chce Lev z tohoto utkání odnést všechny tři body. Prolomit střeleckou smůlu dokázal v 57. minutě Martin Thornberg a na definitivních 3:1 upravil brankou do opuštěné svatyně Topi Jaakola.

Pronásledovatelé nezaváhali

Nejbližší pronásledovatelé Lva Praha, Dinamo Riga a Donbass Doněck, se se svými soupeři také dokázali zdárně popasovat. Výsledky: Dinamo Riga – Spartak 3:2, Slovan Bratislava – Donbass Doněck 1:2.