Lev Praha přehrál Donbass Doněck a poskočil na třetí místo v tabulce

Vynikající zápas odehráli hráči pražského celku dnes večer v Tipsport aréně. Ve veledůležitém utkání si poradili s Donbassem Doněck 4:1 a v tabulce západní konference se posunuli na třetí místo právě před ukrajinský klub. Zápas takzvaně ‚o šest bodů‘ hodně napověděl o formě jednotlivých mužstev po olympijské pauze a naznačil umístění týmů na konci základní části Kontinentální hokejové ligy.

Rychlý vstup do zápasu vyhnal z brány hostujícího brankáře

Duel pro Pražany vyzníval lépe od samého začátku. Bleskově se trefil ve 26. vteřině Justin Azevedo z prostoru brankoviště, když dokázal správně usměrnit přiťuknutí Jiřího Novotného. Netrvalo dlouho a vedení Lva pojistil střelou od modré čáry ještě Fin Topi Jaakola. Doněck na nepříznivou situaci reagoval vystřídáním brankářů – Leightona nahradil Laco. Navíc se musel bránit v oslabení. Paradoxně právě početní nevýhoda znamenala jedinou branku Donbassu v zápase. Oskars Bartulis překvapil Vehanena nahozením od modré čáry.

Překvapivý vstup do utkání jako by zarazil i hráče Doněcku. Donbass má nejméně obdržených branek v celé KHL a s takovým nášupem v prvních minutách se nedokázal vhodně vypořádat. Tím spíš, když si třetím gólem Lva přisadil ještě Petr Vrána. Ten stál na konci krásné akce, kdy puk nejprve přeťal celé útočné pásmo a následně putoval mezi kruhy do jízdy Vránovi. Šikovný forward se prosmýkl kolem bránícího hráče a kličkou vykoupal brankáře Laca.

Šťastný gól pojistil vedení

Také druhá třetina přinesla vynikající hokej a pranic nevadilo, že ubylo gólů. Pražané bezpečně kontrolovali průběh zápasu, a i když je hráči Donbassu ve třetí třetině přestříleli, neměli mnoho brankových příležitostí. Zato protiútoky domácích byly velmi nebezpečné a mnohdy v přečíslení dva na jednoho. Při jednom takovém kontru se až do rohu útočné třetiny dostal forward Martin Thörnberg, který sraženou nahrávkou překvapivě překonal hostujícího Laca.

• Lev kontroloval hru, Doněck se nemohl prosadit

Ve třetí třetině se hosté dostávali do hry jen díky vysokému počtu vyloučení domácích. Někdy až spektakulární výroky rozhodčích znamenaly poměr ve vyloučených hráčích 7:2. Jedinou větší šanci si hosté vypracovali paradoxně při plném stavu bruslařů. Dadonov ujel po levém křídle a kličkou se dostal až před Vehanena. Do prázdné branky neskóroval jen zásluhou faulu Mäenpääho.

Situace v tabulce Západní konference je napínavá

V dalším zápase, který byl důležitý pro postavení Lva v tabulce západní konference, porazilo páté Dinamo Riga nyní již sedmý Medveščák Záhřeb 5:1. Právě Dinamo Riga a Donbass Doněck ztrácí na třetího Lva Praha pouhé tři body. Situace kolem třetího až pátého místa bude ještě zajímavá.