Lev míří k postupu, má už třetí výhru

Všechny tři prozatímní zápasy play-off mezi Lvem Praha a Medveščakem Záhřeb měly hodně společného. Vyrovnaná bitva se šťastným koncem pro Lva. Jako by Pražané uměli lépe zahrát v těch nejdůležitějších chvílích. Hokejisté Lva sehráli v Chorvatsku vyrovnaný duel a třetí třetinou, ve které domácí vskutku předčili, získali vítězství. Hokej se hrál parádní, plný pohledných akcí a napínavých momentů. Navíc s výbornou kulisou. Ze všeho nejdůležitější je však další bod v sérii. K postupu stačí Pražanům jediné vítězství, na které mají až čtyři pokusy.

Obrana byla v první dvacetiminutovce neomylná

Domácí Medvědi si na soupeře věřili. Dokonce odmítli hrát v moderní multifunkční hale pro 15 000 diváků a upřednostnili svůj stadiónek, kde se jim víc daří. Sebevědomí se projevilo i na předvedené hře a byly chvíle, kdy měli domácí vskutku výrazně navrch. Obrana hostů ale pracovala svědomitě, a kde už nestačila, byl připraven brankář Vehanen. Na druhou stranu Lvi ujížděli do nebezpečných protiútoků. V největší šanci první třetiny trefil Novotný břevno.

Po čtyřech gólech jsme začínali znova

Ve 32. minutě se domácí chystali na přesilovku, ale během ní ujel Martin Thörnberg a opakovanou střelou za asistence Zackrissona naklonil vedení na stranu hostů. Už o tři minuty později se blýsknul Michal Řepík. Odražený puk plachtící vzduchem nechal klesnout někde do úrovně pasu a z oblasti levého kruhu jej ze vzduchu napálil do sítě – 0:2. Hosté se ale z dvoubrankového vedení radovali pouze 36 vteřin. Vyraženou střelu slovenského hokejisty Ivana Švarného dorazil za Vehanenova záda Boyd Kane. Když v poslední minutě třetí třetiny ujel Saša Martinovič a po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, bylo dokonce vyrovnáno.

Výtečně odehrána třetí třetina znamenala výhru

Ve třetí části Lev opět ukázal svou sílu. Zodpovědným a poctivým hokejem postupně přebíral otěže zápasu a bylo jen otázkou času, kdy tam hostům také něco spadne. Dočkali se v 50. minutě. Ne moc nebezpečně vyhlížející akci zakončil přesnou střelou David Ullström. Gól by se dal přičíst alespoň z části i na vrub brankáře Brusta. Na druhé straně spálil v přesilovce vyloženou šanci Ellison. Brzy se naskytla stejná výhoda i hostům, ale ti již nabídnutou šancí nepohrdli. V doznívající výhodě dvě vteřiny po skončení trestu tečoval do sítě nahozený puk muž večera, Martin Thörnberg, které má v play-off zatím výtečnou fazónu. V poslední minutě už jen pečetil výhru Petr Vrána. Lev v důležitém zápase porazil Záhřeb 5:2 a odskočil svému soupeři již na tři body v sérii.

V dalších zápasech vyřazovacích bojů Západní konference přetlačila Jaroslavl těsným rozdílem 2:1 Dynamo Moskva (stav série – 1:2), stejným poměrem zvítězil Petrohrad na ledě CSKA (stav série – 3:0) a Dinamo Riga rozstřílelo Donbass Doněck vysoko 7:3 (stav série – 1:2).