Lev doma porazil Záhřeb a vstoupil do Play-off vítězně

Nejkvalitnější hokejová liga starého kontinentů vstoupila do vyřazovacích bojů. Prozatím pouze osmička týmů, které postoupily ze Západní konference, odstartovala play-off. Východní část ligy se dočká zítra. V dnešních čtyřech zápasech zvítězily všechny domácí týmy. Českého fanouška zajímá zejména výhra Lva Praha nad Medveščakem Záhřeb v poměru 4:3. Jedná se o historicky první výhru Lva v play-off KHL, které je součástí druhou sezónu.

Převaha domácích rezultovala dvěma góly

Vstup Pražanů do zápasu byl rychlý. Už ve 39. vteřině rozvlnil síťku Jiří Novotný, dnes nejvytěžovanější hráč. Lev měl i další velmi nadějné šance, pálil například Řepík, činil se také Justin Azevedo. V podstatě ojedinělou šancí, zato velmi pohlednou kombinací takzvaně ‚až do kuchyně‘, se prezentoval Záhřeb v deváté minutě. Poslední se puku dotkl Matt Ellison, ale výrazné zásluhy je třeba přičíst také nahrávajícím spoluhráčům. Ani po vyrovnání se Lev nesložil. Třeba podotknout, že měl celou první třetinu povšechnou převahu. Z té ve 14. minutě vytěžil třetí přesilovku a v 15. gól, při kterém se skvělou přihrávkou Azevedovi blýsknul Martin Ševc.

Nedisciplinovanost způsobila vyrovnání

Obraz hry se změnil ve druhé části. Vrána sice ještě trefil tyč, ale Medvědi ze Záhřebu přidali, což rezultovalo ve velký počet vyloučení domácích. V převaze čtyř proti třem vyrovnal Kurtis Foster. Následovaly další šance hostů, ale od obratu skóre zachránil Lva výtečný brankář Vehanen.

Slepené góly byly klíčové

Úvod třetího dějství byl v režii domácích. Dva rychlé góly z holí Vrány a Thörnberga byly nakonec rozhodující. Hra byla vyrovnaná, šance se střídaly. V jedné z nich mohl pojistit výhru Azevedo, ale trefil horní tyč. V podstatě vzápětí snížil hostující Matt Murley a hráči Lva se ještě museli o výhru strachovat. I přes oslabení se domácím podařilo zvítězit a v sérii se ujali vedení 1:0.

Logo týmu
    Tyumen Legion U21
    Logo týmu
    Chaika Nizhny Novgorod U21
    VS
  • V dalších zápasech play-off KHL porazil Petrohrad fotbalovým rozdílem CSKA 1:0, Dynamo Moskva přehrálo Jaroslavl 3:2 a Donbass Doněck vyzrál na Dinamo Riga 5:2.