Kovář skvěle zvládl náročný program, NHL se údajně blíží

Jan Kovář zvládl na farmě Bostonu náročný program a stále drží průměr více než bodu na jedno utkání. Pozvánka do NHL od Bruins se tak údajně již blíží.

Providence hrálo tři zápasy ve dvou dnech

V pátek večer farma Bostonu přivítala tým Wilkes-Barre/Scranton a ačkoliv v závěru třetí části inkasovala vyrovnávací branku, po prodloužení zvítězila 2:1.

A český útočník Jan Kovář byl vidět, v duelu zaznamenal dvě asistence. Střelecky se poté prosadil Martin Bakoš, který otevíral skóre tohoto utkání.

K dalšímu duelu nastoupilo Providence Bruins přesně o den později, v Bridgeportu tentokrát padlo 5:4 po prodloužení. Jan Kovář tentokrát skóroval, když v první třetině z přesilové hry srovnával na 1:1. Gólově se uvedl i Jakub Zbořil, jednadvacetiletý obránce v průběhu třetí části snížil na 4:3.

Zápas tedy Providence prohrálo, ihned ale zamířilo domů, kde o necelých osmnáct hodin poté odehrálo třetí zápas v průběhu dvou dnů, na svém ledě znovu přivítalo Wilkes-Barre/Scranton.

Kovář nejlepším českým hráčem

Tentokrát z toho byla jasná výhra 5:2 a bývalý útočník Magnitogorsku znovu bodoval. Jan Kovář si připsal asistenci, bodovali i jeho dva slovenští spoluhráči. Peter Cehlárik zapsal asistenci, Martin Bakoš znovu skóroval.

Jan Kovář v AHL dosud odehrál jen osm zápasů, přesto už stihl nasbírat devět kanadských bodů za čtyři branky a pět přihrávek. Momentálně mu tak v bodování patří 121. pozice, na stejné pozici je i další český útočník David Kaše.

Podle mnohých informací se příležitost v NHL pro Jana Kováře blíží, do prvního týmu Bruins by mohl být povolán v nejbližších dnech.