Kovalčuk se trápí, kouč Králů jej poslal až do čtvrtého útoku

Ilja Kovalčuk prožil dobrý úvod nového ročníku v NHL, v posledních devíti zápasech ovšem nebodoval a propadl se až do posledního útoku Los Angeles Kings.

Kovalčuk stále nejproduktivnějším hráčem Kings

Králové neprožívají dobré období. V posledním utkání sice doma porazili Olejáře z Edmontonu vysoko 5:2, ani tato výhra ale Králům nezajistila opuštění poslední pozice. Na Západě je Los Angeles poslední se ztrátou osmi bodů na první postupovou příčku.

Svěřencům nového kouče Willieho Desjardinse zatím nepomáhá ani Ilja Kovalčuk, jenž se v létě do zámoří vrátil. Ruský útočník měl sice dobrý úvod, v prvních čtrnácti zápasech si připsal čtrnáct bodů za pět branek a devět asistencí.

V posledních devíti zápasech ovšem nebodoval a dokonce se propadl až do čtvrté útočné formace. Spolu s obráncem Drewem Doughtym zůstává zkušený ruský útočník nejproduktivnějším hráčem týmu, přesto příliš prostoru nyní nedostává.

• Proti Edmontonu jen necelých sedm minut na ledě

Ve vítězném utkání proti Edmontonu nastoupil jen do deseti střídání a na ledě strávil pouhých 6 minut a 20 vteřin. V poslední třetině už dokonce do hry nenastoupil a je otázka, kolik minut jej čeká v nočním duelu proti Vancouveru Canucks.

Podle ruského webu Championat.com kouč Desjardins přesunul Kovalčuka do poslední formace, aby jej nastartoval. Podle tohoto portálu je Kovalčuk zvyklý hrát v elitní formaci a na čtvrtou formaci si rozhodně nechce zvykat.