Kometa zvítězila v jihomoravském derby, „skóroval“ i brankář

Šlágr 15. Kola české nejvyšší hokejové soutěže se jednoznačně odehrál ve Zlíně, kam zavítala brněnská Kometa. A ač se oběma týmům v poslední době příliš nedaří, tak o náboj bylo zcela jistě postaráno.

Začátek zápasu se jednoznačně vydařil lépe hostům, kteří po úvodní dvacetiminutovce vedli již 3:0, když se o branky postarali Hruška, Dočekal a Káňa. Vedení svého týmu mohl navíc ještě navýšit Petr Ton, který neproměnil samostatný nájezd.

Brankář Čiliak je zaznamenán jako střelec branky

V sedmé minutě druhé třetiny se poté sice podařilo snížit Balašťíkovi, ovšem na jeho trefu dokázal zareagovat Vondráček, jenž na stranu Komety vrátil třígólové vedení. To čtyřicet sekund před koncem prostředního dějství navýšil ještě brankář Čiliak. Alespoň dle podle statistik. Jako poslední se totiž dotkl kotouče předtím, než si Roman Vlach poslal nedopatřením přes dvě třetiny kluziště do vlastní sítě, která byla nikým nehlídaná.

Vteřinu před závěrečnou sirénou druhé třetiny sice ještě snížil Leška, ovšem ani jeho trefa zlínské mizérii nijak nepomohla. Ve třetí třetiny poté padl na každé straně ještě jeden gól, když se za Kometu prosadil Čermák a za Ševce Tesařík, díky čemuž nabralo skóre konečnou podobu 6:3 ve prospěch Brna.

Hodně gólů napadalo také v Pardubicích, kde Mladá Boleslav zvítězila 8:3, případně v Olomouci, kde místní Mora porazila po prodloužení 5:4 Třinec. Nejméně branek napadalo naopak v Litvínově, který porazil 1:0 Plzeň.

PSG Zlín 3:6 Kometa Brno (0:3, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Balaštík (Řezníček), 40. Leška, 60. Tesařík (Vlach, Holík) – 7. Hruška (Ptáček), 8. Dočekal (Hanzlík, Dujsík), 9. Káňa (Čermák), 31. Vondráček (Koreis), 40. Čiliak, 45. Čermák (Dočekal)

PSG Zlín: Kašík (Hromada) – Marušák, Kotvan, Tesařík, Řezníček, Žižka, Matějíček, Horák – Okál, Leška, Veselý – Balaštík, Vlach, Říčka – Ondráček, Holík, Köhler – Sedláček, Hladiš, Čech.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Malec – Ton, Němec, Hruška – J. Svoboda, Čermák, Dočekal – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Kusko, Káňa.