Kladno si v předehrávce poradilo s AZetem

Kromě extraligy patřilo úterý na tuzemských kluzištích výjimečně první lize. V předehrávce první ligy se střetlo Kladno s Havířovem. Oba celky se v tabulce drží poměrně vysoko. Hostující Havířov mohl v případě vítězství poskočit na pátou příčku. Kladno zase potřebovalo stáhnout náskok na elitní trojici týmů. To se také povedla. Ztráta Rytířů aktuálně činí čtyři body. K zisku vítězství vedla poměrně pohodlná cesta. Soupeř toho příliš neukázal a spravedlivě padl.

Domácí Havířov drtivě přestříleli

Předzápasové šance přitom nebyly pro hosty až tak nízké. AZ Havířov se s Kladnem střetl v této sezóně už třikrát a dvakrát bral dokonce výhru. Celkově má Havířov v této sezóně proti Kladnu dokonce aktivní skóre 11:9. Na domácím ledě se ale Kladno tak lehce nedalo, v první třetině bylo aktivnější a vyhrálo ji dokonce 1:0 gólem Horny.

Vývoj utkání se ale zlomil až v polovině zápasu. Dlouhotrvající tlak domácích přetavili ve dva slepené góly Kindl a Dragoun, oba skórovali ve 30. minutě; během 37 vteřin. V tu chvíli bylo v podstatě rozhodnuto. Domácí jasně převzali iniciativu hry a hosté se k ničemu nedostávali. Vypovídající je také poměr střel. Kladno přestřílelo havířovské 44:15. Tečku za utkáním udělal v 50. minutě Eberle, který tak upravil na konečných 4:0 na domácí.

Tabulce vládne Chomutov

V prvoligové tabulce má na čele osmibodový náskok Chomutov. Za ním se drží dvojička České Budějovice – Třebíč, která má na svém kontě 83 respektive 82 bodů. Za nimi je s rozdílem čtyř bodů právě Kladno. Před šestým Havířovem se ještě drží letos velmi dobře hrající Litoměřice a v těsném závěsu je také Jihlava se sedmdesáti body. S pouze dvoubodovou ztrátou je ještě v kontaktu osmá Kadaň, následně je již větší odstup. Benátky na devátém místě ztrácí šest bodů. O dalších šest bodíků hůř je na tom Šumperk, který drží desáté místo. Těsně za ním je s 55 body Ústí nad Labem. Další tři týmy, zdá se, o play-off bojovat nebudou. Jedenáctý most má 46 bodů, Prostějov 33 a poslední Havlíčkův Brod 30.