Kanada nadělila Bělorusku debakl 9:0, v semifinále jsou také Američané

Hokejisté Kanady potvrdili ve čtvrtfinále jasnou roli favorita a Bělorusy smetli výsledkem 9:0.  Největší podíl na tomto debakl měl hokejista Tyler Seguin, který vstřelil hattrick. Mezi nejlepšími čtyřmi týmy jsou i Spojené státy americké, které otočili zápas se Švýcarskem a vyhráli poměrem 3:1.

Dalším týmem který na MS 2015 utrpěl od Kanady debakl je Bělorusko

Kanada o svém triumfu rozhodla již v průběhu první třetiny, kterou vyhrála jednoznačně 4:0. Již v její první polovině to bylo přitom 3:0 ve prospěch javorových listů, když se postupně prosadili Burns, Ennis a O´Reilly. Dvě a půl minuty před koncem úvodního dějství přidal čtvrtou branku svého týmu ještě Seguin, jenž skóroval v přesilové hře.

I ve druhé třetině poté byli Kanaďané jednoznačně lepším týmem a za druhý dvacetiminutový úsek přidali další dvě branky do Lalandovi sítě. O ty se tentokrát postarali opět Seguin s Burnsem, kteří se tak mezi střelce zapsali v tomto čtvrtfinálovém duelu již po druhé.

• Také třetí třetina následně patřila Kanadě, která skóroval v její druhé polovině hned třikrát. V čase 50:32 dokonal hattrick Seguin, od dvě a půl minuty později skóroval po druhé v zápase O´Reilly a pět minut před závěrečnou sirénou ukončil debakl Bělorusů Spezza, jenž upravil na konečných 9:0.

Kanaďané tak opět potvrdili svou skvělou formu a již se můžou těšit na semifinále, ve kterém se utkají s vítězem zápasu Česko – Finsko.

Amerika si poradila se Švýcarskem a je v semifinále

Mezi nejlepší čtveřici letošního světového šampionátu postoupil i druhý zámořský výběr, i když ten neprošel čtvrtfinále stejně tak famózním způsobem jako Kanada.

Amerika od polovina první třetiny prohrávala zásluhou Josiho 0:1 a vyrovnání se dočkala až 17 vteřin po uplynutí poloviny zápasu, když na 1:1 upravil Smith. Každopádně o necelou minutu později již Američané vedli a to po úspěšné trefě Coyla.

I tak byla hra stále otevřená a Švýcaři mohli s průběhem utkání stále něco udělat. Veškeré šance jim ovšem sebral necelých 10 minut před koncem Gardiner, jenž upravil na 3:1 a tím potvrdil vítězství svého týmu.

Američany tak v semifinále čeká vítěz zápasu mezi Ruskem a Švédskem.