Kanada měla s Francií potíže, přesto vybojovala tři body

Hokejisté Kanady prochází dosavadním průběhem turnaje bez větších obtíží a proto snad nikdo nečekal, že by měli problémy s Francií. Opak se ovšem stal skutečností a poté, co Francie smazala dvougólové manko, měla Kanada co dělat, aby vybojovala vítězství v základní hrací době. Nakonec se jí to ale přeci jen povedlo a dál zůstává jako jediný tým letošního MS stoprocentní.

Seguin a Eberle si připsali po dvou gólech

Kanaďané vstoupili do zápasu nejlépe jak mohli a dvěma slepenými góly v časech 11:26 a 12:32 šli do dvoubrankového vedení. Francouzští hokejisté ovšem utkání nevzdali a snažili se proti favorizovanému soupeři vymyslet nějakou gólovou akci. A to se také povedlo, konkrétně v sedmnácté minutě zápasu, kdy na 1:2 snížil Desrosiers.

Ve druhé třetině se poté čekalo na gól až do 18. minuty, ve které vrátil Kanadě dvoubrankový náskok Seguin, který se prosadil podruhé v utkání a opět to bylo z přesilové hry. Jednalo se o podobný gól jako v prvním případě, kdy nejprve Jason Spezza vystřelil od modré, brankář Quemener kotouč vyrazil pouze k Seguinovi a ten jej již uklidil do svatyně.

Francouzští hokejisté smazali dvougólové manko

Přesto zůstali bez bodu

Ve třetí části zápasu se ovšem francouzští hokejisté nadechli k náporu, který proměnili ve dvě branky, jež znamenaly vyrovnání. O ty se v rozmezí 35 vteřin postarali Treille, jenž využil početní převahu, a Fleury, který evropskému celku zajistil vyrovnání na 3:3.

Francouzská radost ovšem neměla dlouhého trvání, neboť v 50. minutě rozhodl v přesilové hře svým druhým gólem v utkání Jordan Eberle, který tečoval Burnsovu střelu od modré a upravil tak na konečných 4:3 ve prospěch Kanady, která si již vedení vzít nenechala.

Kanada i po pátém vystoupení na MS 2015 vede s plným počtem bodů tabulku skupiny A. Francouzským hokejistů se naopak postup vzdaluje.