Kanada byla nad české síly, do finále se vrací po roční pauze

Loni ve finále chyběla, nyní se ale vrací do boje o titul mistra světa. Kanada byla v semifinále nad české síly a zvítězila poměrně hladce 5:1.

Famózní Murray byl téměř nepřekonatelný

Kanada začala aktivně a už na začátku šesté minuty šla do vedení. Stecher zavezl puk do pásma, posunul jej na Marka Stonea a ten potvrdil svou vynikající střeleckou formu.

Češi měli následně k dispozici přesilovou hru a největší příležitost měl Palát, který šikovně tečoval ránu Kubalíka. Murray byl ale na místě. Naše reprezentace se snažila hrát útočně, do první přestávky se ale střelecky prosadit nedokázala.

Deset vteřin po přestávce Kanada nečekaně udeřila podruhé. Couturier vypálil a Bartošák puk jen vyrazil. Následně se k němu dostal Nurse a po skvělé otočce okolo branky zasunul kotouč za českého brankáře.

O pět minut později chybovala česká obrana znovu a Kanada skórovala potřetí. Marchessault našel před brankou zcela volného Duboise a tento útočník vyhnal Bartošáka z branky.

Už na rozdíl čtyř gólů mohl zvýšit Mantha, Francouz zasáhl. Poté přišel český tlak a několik velkých možností. Dvakrát to zkoušel Palát, snížit chtěl i první útok v čele s Voráčkem a Frolíkem, gólman Murray byl ovšem famózní.

Další chyby obrany, Francouz poprvé inkasoval

V úvodu poslední třetiny měl na hokejce snížení Frolík, Murrayho nadvakrát nepřekonal. Lépe si nevedl ani Kubalík a tak po chybě Hronka přišel další gól v české síti. Po famózním úniku Manthy se pohodlně trefil Turris a stal se prvním hráčem, který překonal gólmana Francouze.

Debaklem to začalo zavánět po další trefě, další chybu české obrany využil obránce Thomas Chabot. O minutu později se dočkali branky i Češi, trefil se Tomáš Zohorna. Na obrat bylo ale pozdě, do finále proti Finsku jde Kanada. Na českou reprezentaci čeká odpolední boj o bronz proti Rusku.

Kanada – Česko 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Stone (Stecher), 21. Nurse (Couturier), 26. Dubois (Marchessault, Stone), 47. Turris (Mantha), 53. Chabot (Henrique, Strome) – 54. T. Zohorna (Kolář)