Juniorům vládnou Finové, bronz patří Rusku

Mistrovství světa do dvaceti let ovládli hokejisté Finska, kteří ve finálovém utkání porazili Spojené státy americké. Bronz putuje do Ruska, sborná si bez obtíží poradila se Švýcarskem.

Hrdinou sedmnáctiletý Kakko

V základní skupině byli úspěšnější Američané, kteří zvítězili 4:1. Jenže ve finále se Finové, kteří prošli mezi nejlepší díky šťastné výhře nad Kanadou a hladkou demolicí Švýcarska, pomstili.

Finové ve 46. minutě vstřelili gól už na 2:0, jenže o náskok během krátké chvíle přišli. Američané srovnali, do prodloužení se ovšem nakonec nešlo. 86 sekund před koncem třetí třetiny přišel závar u branky USA a rozhodující gól.

Po ráně od modré čáry se k dorážce dostal teprve sedmnáctiletý Kaapo Kakko a svým pokusem rozhodl o třetí zlaté medaili pro Finsko od roku 2014.

• Rusové mají bronz a vládnou po individuální stránce

Bronz putuje do Ruska. Švýcaři sice sborné dělali v základní části problémy, ovšem v boji o bronz příliš ne. Už v první třetině se Rusové dostali do dvoubrankového vedení a poté už svůj náskok drželi. Hlavní hvězdou se stal útočník Kirill Slepec, jenž zaznamenal hattrick.

Do All-Star výběru se ovšem dostali jiní. Nejlepším gólmanem se stal Ukko-Pekka Luukkonen z Finska, v obraně najdeme Alexandera Romanova a Erika Brännströma ze Švédska a útok tvoří Grigorij Denisenko (Rusko), Philipp Kurashev (Švýcarsko) a Ryan Poehling (USA).

Posledně jmenovaným byl zároveň vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. Direktoriát turnaje jej zároveň označil za nejlepšího útočníka. Bekem turnaje je následně Alexandr Romanov, brankářům vládl Pjotr Kočetkov, taktéž z Ruska.